Lasi teksta fragmentu par vietvārdiem! Atbildi uz jautājumu!
 
Mūsu valsts vārds – Latvija – šādā formā tiek lietots salīdzinoši nesen – pirmais vārda Latvija lietojums latviskā tekstā reģistrēts 1862. gadā "Pēterburgas Avīzēs". Tas ir veidots no tautas vai cilts nosaukuma latīņu valodas formām – Lethi, Letthi, Leththi un Letti –, kas dokumentos fiksētas 13. gs.

Turpretim par galvaspilsētas Rīga vārdu nav vienota viedokļa, tam ir vairāku skaidrojumi, piemēram, ka tas cēlies no latīņu valodas rigata "apslacīta" vai lībiešu rī "rija", vai vācu riege "vecupe, joma".

Daļa vietvārdu, kas beidzas ar izskaņu -aži kā, piemēram, Ādaži, Vangaži, Ropaži, ir nākuši no lībiešu valodas. Vietvārds Allaži ir cēlies no lībiešu valodas vārda allõ "apakšā, lejā, zem", Vangaži – no vārda vang "paliene", bet Ropaži visticamāk no vācu Rodenpois "dzelzs puisis". Bet, piemēram, vietvārdam Ragana gan ir latviska izcelsme: 17. gs. tajā apkaimē bijis krodzinieks, ko sauca Raggain. Tad jau vēlāk tapa leģendas par krodzinieka sievu, kas esot bijusi nikna kā ragana, tādēļ krogu sāka saukt par Raganas, nevis vairs Ragaiņa krogu.
 
No kādām 13. gadsimtā fiksētām tautas vai cilts nosaukuma latīņu valodas formām veidots mūsu valsts (Latvijas) vārds?
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!