Lasi teksta fragmentu! Atbildi uz jautājumiem!
  
Simts populārāko mājvārdu vidū dominē tādi, kas darināti no Latvijā bieži sastopamu un pavisam ikdienišķu augu, putnu, un ainavas elementu vārdiem: Eglītes, Ābeles, Madaras, Pūpoli, Pumpuri, Lakstīgalas, Cīruļi, Baloži, Zīlītes un Vanagi, Akmentiņi un Grantiņi, Robežnieki, Mežmaļi, Alejas un Stūrīši, Lejas, Pakalni un Gravas, Atvari, Kraujas u.tml. Populāri ir daži nodarbošanās veidi: Dravnieki, Kalēji, Dārznieki un Arāji. No debesspusēm iemīļotākie ir Ziemeļi un Austrumi, no mitoloģiskiem un pasaku tēliem – Rūķīši un Sprīdīši. Arī dārglietas ir iecienītas: Dimanti un Zeltiņi Latvijā atkārtojas vairāk nekā 200 reižu.

Ja popularitāte parasti ir visai jauka lieta, tad konkrētu mājvārdu īpašai popularitātei ir arī ēnas puse – vienveidība. Ir mājvārdi, kas atkārtojas gandrīz vai katrā pagastā. Kur tad paliek individualitāte un novada savdabība? Ja Latvijā vienīgos Sēņraugus, Linrumpjus un Caurnāšus pārdēvē par Ozoliņiem vai Saulītēm, kuru jau tāpat Latvijā ir pāri par diviem simtiem, tad kļūst skumji, jo nekur citur pasaulē otru tādu nav. Tādēļ aicinu padomāt, kā saglabāt tieši reti sastopamos un unikālos Latvijas mājvārdus.
 
1. Kādi putnu nosaukumi visbiežāk izvēlēti par mājvārdiem?
2. Kādi mitoloģiski un pasaku tēli sastopami starp populārākajiem mājvārdiem?
Raksti vārdus ar lielajiem burtiem, nemaini vārdu secību, starp tiem liec komatu!
.
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!