Uzdevums:

1p.
Lasi pasaku!
 
Lapsas kūmiņš kādudien bija ieradies ūdens malā savas slāpes dzisināt. Te viņš ieraudzīja gliemezi. Tam nu viņš, apzinādamies savus spēkus, piesolīja līgumu: kurš no abiem pirmais noskrietu līdz pilsētai.
“Aziet!” gliemezis iesaucās piekrizdams, un taisījās bez kavēšanās uz ceļa, gan drusku lēni, bet tomēr tik ātri, cik tas tam bija iespējams. Lapsa turpretim nolikās pie zemes, lai nogaidītu vakaru, un tā iesnaudās. Šo atgadījumu gliemezis izlietoja savā labā un ielīda slepeni viņas kuplajā astē.Pret vakaru lapsa devās ceļā un brīnījās, ka viņa gliemezi nekur uz ceļa nesastapa. Beidzot viņš domāja, ka tas būs sev taisnāku ceļu izraudzījis. Bet kad tā nonāca pie pilsētas vārtiem un no gliemeža vēl arvien nebija ne vēsts, viņa lepni apgriezās un nicinādama sauca: “Gliemezi, vai drīz nāksi?” “Esmu jau šeit!” lapsa dzirdēja sev aiz muguras.
Gliemezis bija nemanot no astes izlīdis, un nu nāca jau no pilsētas puses lapsai pretim. Tā nu augstprātīgai lapsai bija jāatzīstas, ka derību pazaudējusi.
 
Atrodi doto teikumu pasakā! Ievieto teikumā izlaisto vārdu!
 
turpretim nolikās pie zemes, lai nogaidītu vakaru, un tā iesnaudās.
Atbilžu varianti:
lapsa
Gliemezis
Lapsa
kamene
Atsauce:
 http://valoda.ailab.lv/folklora/pasakas/  
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!