Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Maiņstrāva Maiņstrāva, tās raksturlielumi.
2. Transformators Transformators, tā darbības principi.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Strāvas grafiki 1. izziņas līmenis zema 1p. Atšķir līdzstrāvas un maiņstrāvas grafiku.
2. Strāvas stipruma grafiks 1. izziņas līmenis zema 5p. Izveido grafiku no sastāvdaļām, nosauc raksturlielumus un mērvienības.
3. Maiņspriegums grafikā 2. izziņas līmenis vidēja 10p. Veic analītiskus spriedumus par maiņstrāvas raksturlielumiem pēc grafika. (D.O.4.3.4.)
4. Maiņstrāvas grafiks 2. izziņas līmenis vidēja 10p. Veic analītiskus spriedumus par maiņstrāvas raksturlielumiem. (D.O.4.3.4.)
5. Spole maiņstrāvas ķēdē 2. izziņas līmenis vidēja 2p. Veic analītiskus spriedumus par maiņstrāvas raksturlielumiem. (D.O.4.3.4.)
6. Spoles induktivitāte 2. izziņas līmenis vidēja 1p. Izmanto grafiku un induktīvās pretestības formulu, lai noskaidrotu spoles induktivitāti.
7. Transformators 1. izziņas līmenis zema 3p. Apskata transformatoru, nosauc sastāvdaļas.
8. Spriegums uz transformatora tinumiem 2. izziņas līmenis vidēja 2p. Aprēķina spriegumu uz transformatora tinuma galiem.
9. Transformatoru veidi 2. izziņas līmenis vidēja 5p. Izmanto formulu un attēlu, lai noskaidrotu transformatora veidu.
10. Transformācijas koeficients 2. izziņas līmenis vidēja 2p. Aprēķina transformācijas koeficientu un strāvas stiprumu tinumā.
11. Elektroenerģijas pārvades posmi 1. izziņas līmenis zema 8p. Apraksta elektroenerģijas pārvades posmus. (D.O.4.3.4.)
12. Maiņstrāvas ķēde 3. izziņas līmenis augsta 7p. Aprēķina strāvas stiprumu, spriegumu, jaudu, patērēto elektroenerģiju.
13. Transformators maiņstrāvas ķēdē 3. izziņas līmenis augsta 1p. Aprēķina rezistora pretestību, kas pievienots transformatoram.

Eksāmenu uzdevumi (PROF)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Maiņsprieguma ķēdes elementi (2012) Citi vidēja 1p. 12. klases eksāmens fizikā 2012. gads.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Līdzstrāva un maiņstrāva Citi zema 2p. Salīdzina maiņstrāvas un līdzstrāvas stiprumu.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Līdzstrāva, maiņstrāva un transformators 00:15:00 vidēja 15p. Veic analītiskus spriedumus par maiņstrāvas raksturlielumiem. (D.O.4.3.4.) Salīdzina maiņstrāvas un līdztrāvas stiprumu. Apskata transformatoru, nosauc sastāvdaļas.
2. Maiņstrāva, transformators un elektroenerģija pārvades posmi 00:15:00 vidēja 15p. Veic analītiskus spriedumus par maiņstrāvas raksturlielumiem. (D.O.4.3.4.) Izmanto formulu un attēlu, lai noskaidrotu transformatora veidu. Apraksta elektroenerģijas pārvades posmus. (D.O.4.3.4.)

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Maiņstrāvas grafiks un transformators 00:05:00 vidēja 5p. Izmanto grafiku un induktīvās pretestības formulu, lai noskaidrotu spoles induktivitāti.Aprēķina spriegumu uz transformatora tinuma galiem. Aprēķina transformācijas koeficientu un strāvas stiprumu tinumā.