Uzdevums:

1p.
Izlasi teksta fragmentu!
 
      „Šī grāmata ir kaut kas īpašs, ilgus gadus būvēts grandiozs panākums. Ja tā nebūtu sākusi tapt un veidoties, ģimene nebūtu sasparojusies uz radu apzināšanu, dzimtas koka pētīšanu, nebūtu jaunākajai paaudzei stāstījusi par vecvecvectēvu,” ar gandarījumu atzīst Alberta Kronenberga mazmeita Ilze Saulīte-Jansone.
      Viņa arī atklāj, ka Leļļu teātris ir ieinteresējies par darba „Tuntuļu Jurītis” iestudēšanu, vēl Alberta Kronenberga 130. jubilejas gadā ir doma izdot darbu „Mazais ganiņš”, bet uz Ziemassvētkiem taps marku komplekts ar A. Kronenberga darbu varoņiem sadarbībā ar Latvijas pastu.
      Starp citu, grāmatas atvēršanas svētki notika Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros, un tā nav nejaušība, jo Alberts Kronenbergs ar Raini ir ticies, Rainim paticis Kronenberga iekoptais dārzs, un Rainis kādā ciemošanās reizē uzdāvinājis Kronenbergam rozi.
      Alberts Kronenbergs ir jūrmalnieks – dzimis Slokā, visus darbus sarakstījis Majoros. Jūrmalā ir viņa vārdā nosaukta iela, kā arī Slokas bibliotēka. Ilze Saulīte-Jansone atklāj, ka viņai ir sapnis par Alberta Kronenberga parka izveidi Jūrmalā.
 
Atzīmē, kāds ieguvums no J. Rislaki grāmatas tapšanas ir A. Kronenberga ģimenei!  
Atsauce:
https://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2019/9klase/9kl_latviesu_val.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!