Uzdevums:

1p.
Izlasi teksta "Lībieši Latvijā" fragmentu!
 
Latvijā lībiešu valoda nekad nav bijusi skolas, baznīcas vai iestādes pastāvīgā darba valoda. Tā ir lietota tikai ģimenē vai sadzīvē. No 1923. līdz 1939. gadam lībiešu valodu kā izvēles mācību priekšmetu varēja apgūt vairākās Ziemeļkurzemes jūrmalas skolās, to skaitā Mazirbē un Kolkā. Mūsdienās lībiešu valodu var apgūt kursos un pašmācības ceļā. Ar lībiešu valodu var iepazīties augstākajās mācību iestādēs Latvijā, Igaunijā, Somijā un citās valstīs. Tā ir iekļauta UNESCO veidotajā apdraudēto valodu sarakstā.
Zinātnieki lēš, ka 2010. gadā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, kopumā varēja būt aptuveni 40 cilvēku, kuri spēja sazināties lībiešu valodā, bet lībiešu valodas pamatus apguvušo skaits bija ap diviem simtiem. No tiem lielāko daļu veidoja lībiešu valodas pētnieki un interesenti. 2011. gadā bija zināms tikai viens cilvēks (Kanādā dzīvojošā Grizelda Kristiņa), kam lībiešu valoda ir dzimtā (pirmā) valoda.
 
Atzīmē, kāpēc lībiešu valoda iekļauta UNESCO izveidotajā apdraudēto valodu sarakstā!
 
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2013/9klase/9kl_latviesu_val.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!