Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētki Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
2. Baltijas un Ziemeļvalstu kordziedāšanas tradīcijas Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
3. Baltijas un Ziemeļvalstu dziesmas bērniem Dzied un zina no galvas Baltijas vai Ziemeļvalstu dziesmu bērniem. Apzinās, ka tautasdziesmas ir būtiska kultūras mantojuma daļa.
4. Dziesmu un deju svētki (UNESCO LNK) Iepazīst triju Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas. Zina Dziesmu un deju svētku nozīmi pasaules kultūras mantojuma krājumā.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Dziesmu un deju svētku tradīcijas I 2. izziņas līmenis zema 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
2. Dziesmu un deju svētku tradīcijas II 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
3. Dziesmu un deju svētku tradīcijas IV 2. izziņas līmenis zema 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
4. Dziesmu un deju svētku tradīcijas V 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
5. Apgalvojumi par Dziesmu un deju svētkiem (UNESCO LNK) 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Iepazīst triju Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas. Zina Dziesmu un deju svētku nozīmi pasaules kultūras mantojuma krājumā.
6. Dziesmu un deju svētku tradīcijas (UNESCO LNK) 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Iepazīst triju Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas. Zina Dziesmu un deju svētku nozīmi pasaules kultūras mantojuma krājumā.
7. Kora veids I 2. izziņas līmenis zema 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas. Zina koru veidus. Prot noteikt atskaņotājsastāvu.
8. Kora veids II 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas. Zina koru veidus. Prot noteikt atskaņotājsastāvu.
9. Atskaņojuma veids 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
10. Atskaņojuma vieta 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
11. Zini norvēģu tautasdziesmas vārdus 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Apgūst, dzied un zina no galvas Baltijas vai Ziemeļvalstu dziesmu bērniem. Apzinās, ka tautasdziesmas ir būtiska kultūras mantojuma daļa.
12. Zini somu tautasdziesmas vārdus 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Apgūst, dzied un zina no galvas Baltijas vai Ziemeļvalstu dziesmu bērniem. Apzinās, ka tautasdziesmas ir būtiska kultūras mantojuma daļa.
13. Tautasdziesma 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu tautasdziesmas. Priekšstats par kopīgo un atšķirīgo dažādu valstu mūzikā.
14. Dziesma bērniem 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu dziesmas bērniem. Priekšstats par kopīgo un atšķirīgo dažādu valstu mūzikā.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Dziesmu un deju svētku tradīcijas III Citi vidēja 1 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.
2. Koris Citi augsta 1 p. Iepazīst kordziedāšanas tradīcijas. Zina koru veidus, dziedātāju balss iedalījumu. Prot noteikt atskaņotājsastāvu.
3. Zini lietuviešu tautas dejas vārdus Citi vidēja 4 p. Apgūst, dzied un zina no galvas Baltijas vai Ziemeļvalstu dziesmu bērniem. Apzinās, ka tautasdziesmas ir būtiska kultūras mantojuma daļa.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku tradīcijas 00:15:00 vidēja 5 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas, salīdzina tās ar kordziedāšanas tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Baltijas un Ziemeļvalstu dziesmas, tautasdziesmas un kordziedāšanas tradīcijas 00:20:00 vidēja 10 p. Iepazīst Baltijas un Ziemeļvalstu dziesmas, tautasdziesmas un kordziedāšanas tradīcijas. Salīdzina tās ar tradīcijām Latvijā, priekšstats par kopīgo un atšķirīgo.