ONLINE VIDEO KURSS
"MATEMĀTIKA 10. KLASEI"

Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Ģeometrijas formulas optimālajam līmenim pēc jaunā standarta 2. daļa 11. klases eksāmena formulas pēc SKOLA2030
2. Regulāras piramīdas Regulāras piramīdas elementi.
3. Regulāra trijstūra formulas Laukuma, augstuma, r un R formulas. Uzmanību - šis formulas vairs nav eksāmena formulu lapā!

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Atkārtojums. Regulāra trijstūra formulas 1. izziņas līmenis zema 4 p. Atrast laukuma, augstuma. r un R formulas.
2. Atkārtojums. Regulāra trijstūra laukums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Lieto regulāra trijstūra laukuma formulu.
3. Atkārtojums. Ievilkts un apvilkts regulārs trijstūris 1. izziņas līmenis zema 2 p. Aprēķina R un r, ja dota mala.
4. Atkārtojums. Nogriežņi regulārā trijstūrī 1. izziņas līmenis zema 2 p. Mala ar sakni no 3. Aprēķina R un r, ja dota mala, bet r un R nav nosaukts.
5. Regulāras trijstūra piramīdas ar sānu šķautnes leņķi I 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Nosaka H, ja dota pamata mala, sānu šķautne ar pamata plakni veido 30 grādus.
6. Regulāra trijstūra piramīda ar sānu šķautnes leņķi II 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Jāaprēķina pamata mala, dots augstums un sānu šķautnes leņķis 45 grādi.
7. Regulāra trijstūra piramīda ar divplakņu kaktu 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Aprēķina H, dota pamata mala un divplakņu kakts 30 vai 60 grādi.
8. Regulāras trijstūra piramīdas tilpums 2. izziņas līmenis vidēja 5 p. Dota pamata mala un divplakņu kakts 30 vai 60 grādi.
9. Regulāra tetraedra virsmas laukums 1. izziņas līmenis zema 2 p. Dots šķautnes garums.
10. Regulāras trijstūra piramīdas sānu virsma I 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Aprēķina S, dota pamata mala un divplakņu kakts 30 vai 60 grādi.
11. Regulāras trijstūra piramīdas sānu virsma II 2. izziņas līmenis vidēja 5 p. Nosaka S, ja dota pamata mala, sānu šķautne ar pamata plakni veido 30 grādus.
12. Regulāras trijstūra piramīdas sānu virsma ar parametru 3. izziņas līmenis augsta 3 p. Aprēķina S, dota pamata mala t un divplakņu kakts 30, 60 vai 45 grādi.

Eksāmenu uzdevumi (PROF)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Piramīdas tilpums (2015) Citi zema 1 p. Pielieto tilpuma formulu.
2. Regulāras trijstūra piramīdas tilpums (2007) Citi augsta 5 p. Dots piramīdas augstums un divplakņu kakts. Aprēķina tilpumu.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Nogriežņi regulārā trijstūrī Citi zema 2 p. Mala - vesels skaitlis. Aprēķina R un r, ja dota mala, bet r un R nav nosaukts.
2. Regulāra trijstūra piramīda ar sānu šķautnes leņķi Citi zema 2 p. Nosaka H, ja dota pamata mala un šķautnes leņķis ar pamatu 45 grādi.
3. Regulāras piramīdas tilpums, ja dots H un divplakņu kakts Citi augsta 5 p. Prot lietot sakarības taisnleņķa trijstūrī.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Regulāra trijstūra piramīda 00:35:00 vidēja 18 p. Augstuma, tilpuma, sānu virsmas aprēķināšana. Uzdevums ar parametru.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Regulāra trijstūra elementu un laukuma aprēķināšana 00:14:00 zema 7 p. Aprēķina regulāra trijstūra augstumu, R, r un laukumu.
2. Regulāra trijstūra piramīda 00:26:00 vidēja 12 p. Aprēķina augstumu, virsmas laukumu un tilpumu.