10. jūnijs - MATEMĀTIKA II
EKSĀMENS VIDUSSKOLAI

Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Vienkāršie teksta uzdevumi Teksta risināšanas etapi 1.klasē
2. Divu darbību teksta uzdevumi Kā risina divu darbību teksta uzdevumus.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Zīmuļi. Par mazāk 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Risina 1 darbības teksta uzdevumu.
2. Tulpe. Par mazāk 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Risina 2 darbību teksta uzsevumu. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību,ar simbolu aizstājot nezināmo.
3. Meitenes pagalmā 2. izziņas līmenis augsta 3 p. Risina teksta uzdevumu. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā,cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
4. Par cik zēnu vairāk nekā meiteņu? 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo. (M.3.2.2.1., M.3.3.3.1., M.3.4.4.2.
5. Par cik stirnu mazāk nekā zaķu? 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Risina 1 darbību teksta uzdevumu. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
6. Saspraudes 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
7. Vārnas 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo. (M.3.2.2.1., M.3.3.3.1., M.3.4.4.2.
8. Rieksti 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Risina 2 darbību teksta uzdevumus. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
9. Baloni 2. izziņas līmenis zema 2 p. Risina 2 darbību teksta uzdevumu. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā,cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
10. Cik būs konfektes, kad pārliks no vienas paciņas otrā? 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo. (M.3.2.2.1., M.3.3.3.1., M.3.4.4.2.
11. Cik klucīšus jāpārliek, lai būtu vairāk? 3. izziņas līmenis augsta 6 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo. (M.3.2.2.1., M.3.3.3.1., M.3.4.4.2.
12. Cik centus iztērēja? 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Risina 2 darbību teksta uzdevumus. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
13. Pasažieri autobusā 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Risina 2 darbību teksta uzdevumus. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
14. Bitīte un zieds. Attālums 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Saskaita un atņem 20 apjomā, izvēloties kādu no paņēmieniem, skaidro, kā rezultāts iegūts, kā zina, ka rezultāts pareizs. (M.3.3.2.1.)
15. Zaļie un dzeltenie baloni. Par vairāk. Par mazāk 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā,cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
16. Mājdzīvnieki 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību,ar simbolu aizstājot nezināmo.
17. Cik klasē meiteņu un cik zēnu? 3. izziņas līmenis augsta 2 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā,cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.
18. Koki parkā 3. izziņas līmenis augsta 4 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā,cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Bērnu vecuma noteikšana Citi augsta 3 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā, cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo. (M.3.2.2.1., M.3.3.3.1., M.3.4.4.2.
2. Kaķi un cīsiņi Citi vidēja 3 p. Saskaita un atņem 20 apjomā situācijās, kurās jānosaka, cik kopā,cik pienāk klāt, aiziet prom, paņem nost, jāsalīdzina (par cik vairāk/mazāk) ar nezināmo jebkurā pozīcijā, izmantojot modeļus, zīmējumus un pierakstot kā vienādību, ar simbolu aizstājot nezināmo.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Teksta uzdevumi 00:00:00 vidēja 14 p. Temata noslēguma tests.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Matemātika sadzīves situacijās 00:00:00 vidēja 22 p. Temata noslēguma tests.