Satura rādītājs:

Metodiskie materiāli

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Satura rādītājs

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Pirmais simts Veido “skaitļu izjūtu”, izpratni par decimālo skaitīšanas sistēmu, atbilstību starp konkrēto objektu kopumu, pierakstīto skaitli un tā vārdisko nosaukumu skaitļiem līdz 100.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Atrodi skaitli, kas atbilst ābolu skaitam! (11-20) 1. izziņas līmenis zema 1p. Atrod skaitli, kas atbilst objektu skaitam.
2. Skaitļu 10–100 decimālais sastāvs, lasīšana un pierakstīšana 1. izziņas līmenis vidēja 1p. Raksta skaitli, kas vizuāli attēlots ar objektiem.
3. Skaitļu 10–100 decimālais sastāvs. Raksti skaitli un izsaki to desmitos un vienos. 1. izziņas līmenis vidēja 3p. Raksta un izsaka skaitļus desmitos un vienos.
4. Atrodi nosaukto skaitli! 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Atrod ar vārdiem uzrakstītam skaitlim attiecīgu ar cipariem uzrakstītu skaitli.
5. Attēlo skaitli ar desmitu un vienu stabiņiem! (10-50) 2. izziņas līmenis vidēja 2p. Doto skaitļa decimālo sastāvu attēlo ar objektiem.
6. Atrodi attēloto skaitli! Skaitļu stabiņi. 2. izziņas līmenis vidēja 1p. Vizuāli attēlo doto skaitli (decimālais sastāvs).
7. Atrodi attēloto skaitli! Skaitļu kociņi. 2. izziņas līmenis vidēja 1p. Vizuāli attēlo doto skaitli (decimālais sastāvs).
8. Divciparu skaitļi 2. izziņas līmenis augsta 18p. Veido divcipara skaitļus no dotajiem cipariem.
9. Skaitļa "kaimiņi" (1-100), tabula 2. izziņas līmenis augsta 10p. Nosaka skaitļu kaimiņus.
10. Uzraksti skaitli, kas lielāks/mazāks nekā dotais skaitlis (10-20) 1. izziņas līmenis vidēja 2p. Raksta skaitļus, kas ir lielāks/mazāks nekā dotais skaitlis (10-20)
11. Uzraksti skaitli, kurš lielāks/mazāks nekā dotais (20-100) 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Raksta skaitli, kurš ir par noteiktu lielumu lielāks vai mazāks nekā dotais skaitlis.
12. Uzraksti iepriekšējo un nākamo skaitli (1-100) 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Raksta dotā skaitļa iepriekšējo un nākamo skaitli.
13. Uzraksti ar skaitļiem! (desmiti un vieni - ar vārdiem) 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Izprot decimālo skaitīšanas sistēmu, pieraksta ar skaitli tā vārdisko nosaukumu skaitļiem līdz 100.
14. Uzraksti ar skaitļiem! (desmiti un vieni - saīsinātais pieraksts) 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Izprot decimālo skaitīšanas sistēmu, pieraksta ar skaitli tā vārdisko nosaukumu skaitļiem līdz 100.
15. Uzraksti ar skaitļiem! (desmiti un vieni) 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Izprot decimālo skaitīšanas sistēmu, pieraksta ar skaitli tā vārdisko nosaukumu skaitļiem līdz 100.
16. Uzraksti ar skaitļiem! (desmiti un vieni - jauktais pieraksts) 3. izziņas līmenis augsta 3p. Uzraksta skaitļus pēc dotā decimālā sastāva.
17. Pulkstenis ar vārdiem 1. izziņas līmenis vidēja 1p. Doto skaitli uzraksta ar vārdiem

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Atrodi norādīto dienu kalendārā! (desmiti, vieni) Citi vidēja 1p. Prot noteikt skaitli pēc tā decimālā sastāva. Atrod norādīto dienu kalendārā.
2. Nezināmā saskaitāmā noteikšana līdz pilniem desmitiem Citi vidēja 1p. Nosaka nezināmo saskaitāmo līdz pilniem desmitiem.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Skaitļu decimālais sastāvs līdz 100 00:00:00 vidēja 34p. Izprot par decimālo skaitīšanas sistēmu, atbilstību starp konkrēto objektu kopumu, pierakstīto skaitli un tā vārdisko nosaukumu skaitļiem līdz 100.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Skaitļu 10-100 decimālais sastāvs 00:00:00 vidēja 13p. Izprot par decimālo skaitīšanas sistēmu, atbilstību starp konkrēto objektu kopumu, pierakstīto skaitli un tā vārdisko nosaukumu skaitļiem līdz 100.