Uzdevums:

1p.
Izlasi tekstu fragmentus!
 
 AAizrakstīju Vinnam-Džonsam un skubināju viņu braukt šurp. Vairāk nekā piecas nedēļas esmu bijis dziļajos mežos, bet mājās timēr pagājušas tikai divas nedēļas. Pats neesmu izjutis laika nobīdi, jo ziema mežā ir tikpat mērena un noturīga kā mājās. Mazliet sniga, bet tas bija tikai īss putenis. Nav šaubu, ka iedarbība - un man ir pamats ticēt, ka tā ir "relativitātes" iedarbība, - kļūst arvien jūtamāka, tuvojoties dziļmežam.
1941. gada decembrī
 BMīļā biedrene!
Jūsu jautājums, kad es atkal varēšu uzņemt feļetona vadīšanu, man izklausās kā maza ironija. Es taisos uz viņu pasauli, un Jūs man vēl runājat par avīzi. Bez visa joka: man jau ilgāku laiku ar veseļošanos negāja uz priekšu, drudzis kāpa no jauna, un es nezināju, ko darīt.
 CEs nezinu, kas tas ir, un tomēr eju uz to. Tas, kam es tuvojos, ir neiespējams, taču es to redzu. Ja būtu augusta pusnakts, es domātu, ka tā malduguns, un īsi pēc jūlija saulrieta teiktu, ka jāņtārpiņš, un vilku mēnesī noturētu par pelēča aci. Bet aust Jaungada rīts. Zem matētā klusuma mežs nosūbējis kā sudrabs, un svīdums slinki maisa tumsu ar gaismu, maz pamazām atšķaidīdams par mijkrēsli. Te nav kam mirdzēt.
  
Atzīmē, kurš no šiem tekstiem ir dienasgrāmata!
Uzraksti uz lapas pazīmes, kas liecina, ka tevis izvēlētais teksts ir dienasgrāmata, un salīdzini ar risinājuma soļos minēto!
 
Atsauce:
R. Holdstoks "Mitago mežs"
L. Volkova "Blaumaņa zelts"
R. Ezera "Zvaigžņu lietus"
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!