Izlasi tekstu fragmentus!
 
 AGodātais Potera kungs!
Attiecībā uz mūsu pirms apmēram divdesmit divām minūtēm nosūtīto vēstuli gribu paziņot, ka Burvestību ministrija ir pārskatījusi savu lēmumu iznīcināt Jūsu zizli. Jūs varat apturēt zizli līdz disciplinārās komitejas sēdei divpadsmitajā augustā, kad tiks pieņemts galīgais lēmums.
 BVairākas vasaras, kad, no rītiem miglai paceļoties, Alauksta gludajā ūdenī mazgājās dižās Piebalgas egles, Cēsu novadpētniekiem līdzi iedams, esmu apstaigājis dažu labu Piebalgas sētu. Zem vēl nenojauktas rijas pārlaidu jumta stāvēdams un zaļo pasauli vērodams, esmu domājis par šīm sētām — kādas tās reiz bijušas, šodien ir — un apcerējis, kādas tās vēl varētu būt. Šais sētās ne tikai plauktos blakus televizoram, arī krēslainās bēniņu pažobelēs, pat no saknēm brīnumcieši pītos grozos bija atrodamas grāmatas.
1986. gads
 C1862. gada 14. janvārī Londonas Karaliskās ģeogrāfu biedrības sapulcē Vaterlo laukumā Nr.3 bija liels klausītāju pieplūdums. Biedrības prezidents sers Frensiss M. savā runā, ko bieži pārtrauca aplausi, godājamiem sapulces dalībniekiem pavēstīja kaut ko ļoti svarīgu. Viņa runa, rets daiļrunības paraugs, beidzās ar šādām skaļām, pārspīlēti patriotiskām frāzēm: "Anglija vienmēr ir soļojusi citu tautu priekšgalā."
  
Atzīmē, kurš no šiem tekstiem ir dienasgrāmata!
Uzraksti uz lapas pazīmes, kas liecina, ka tevis izvēlētais teksts ir dienasgrāmata, un salīdzini ar risinājuma soļos minēto!
 
Atsauce:
M. Birze "Arī grāmatai cilvēka liktenis"
Dž. K. Roulinga "Harijs Poters un Fēniksa ordenis"
Ž. Verns "Piecas nedēļas gaisa balonā"
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!