Uzdevums:

4p.
Lasi apraksta fragmentus! Nosaki, kurš fragments ir apraksta ievads, galvenā daļa, nobeigums un kurš fragments aprakstā neiederas!
 
1.
 
Kad biju vēl pavisam mazs, zināju, ka mans mājdzīvnieks būs suns. Es to tik ļoti vēlējos, līdz beidzot manā septītajā dzimšanas dienā vecāki paziņoja, ka mums jādodas uz dzīvnieku patversmi, kur es varēšu izvēlēties suni, kuram dot mājas.
 
2.
 
Mūsu jaunajiem kaimiņiem bija vairāki mazi kaķēni. Kad pirmo reizi ieraudzīju Minkānu, man bija skaidrs, ka viņš ir īstais!

Kaķēns bija ļoti neparasts. Viņa kažociņš bija trīs krāsās - melnā, baltā un rudā. Viņam bija ļoti garas, baltas ūsas, balts astes galiņš. Kaķēns izskatījās pašpārliecināts un cēls. Vecmāmiņa teica, ka Minkāns ir trejkrāsu kaķis, ko mēdz dēvēt arī par naudas vai pārticības kaķi.

Minkānam garšo kaķu barība. Es mēdzu viņu palutināt ar dažādiem kārumiem, kuru sastāvā ir kaķumētra. Viņa kaklu rotā smalka siksniņa ar iestrādātu atstarojošu lentu, lai Minkāns būtu labi pamanāms tumsā, jo viņš mēdz doties naksnīgās pastaigās.

Minkānam patīk gulēt manā istabā, kamēr es mācos un pildu mājas darbus. Kad esam ārā, viņš vēlas ar mani spēlēt paslēpes. Minkāns uzglūn man no kādas slēptuves un tad tuvojas straujā lēcienā. Ziemas vakaros viņam dažkārt patīk sēdēt pie televizora un skatīties reklāmas vai raidījumus par dzīvniekiem, dažreiz Minkāns mēģina arī kaut ko ķert un uzsit ar ķepu pa ekrānu. Šādas runčuka izklaides nepatīk manam tētim.
 
3.
 
Vairs nespēju iztēloties savu ikdienu bez Minkāna. Viņš ir ne tikai mans draugs un rotaļu biedrs, kaķis man palīdzēja iejusties jaunajā dzīvesvietā, iemīlēt to un novērtēt priekšrocības, ko sniedz dzīve laukos. Katrs gadalaiks kopā ar Minkānu ir piedzīvojumu pilns.
 
4. 
 
Mūsu ģimenes mājdzīvnieks ir kaķis Minkāns. Minkāns ir ļoti īpašs kaķis, par kuru ir vērts pastāstīt sīkāk.

Kad mūsu ģimene nolēma pamest Liepāju un pārcelties uz dzīvi laukos, notika ļoti daudz pārmaiņu, kuras sākumā nemaz nešķita īpaši jaukas. Kad bijām iekārtojušies jaunajā mājā, vecāki paziņoja, ka nu mēs varam atļauties mājdzīvnieku.
Atbilžu varianti:
nobeigums
ievads
galvenā daļa
neiederas
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!