28. maijs - LATVIEŠU VALODA
EKSĀMENS 9. KLASEI
Izlasi tekstu "Kā barot suni"!
  
Mūsu draugs – suns – ir pilnībā atkarīgs no mums: gan dzīves apstākļu, gan barības ziņā. Viņa veselība, dzīvesprieks un pat mūža garums atkarīgs no tā, kā mēs par dzīvnieku rūpējamies.
 
Cilvēki ir izveidojuši dažādas suņu šķirnes – medībām, sportam, skaistumam, sargāšanai. Katrai suņu šķirnei ir savas kopšanas īpatnības. Ir izpētītas suņu organismu vajadzības un sarakstītas daudzas grāmatas par dzīvnieku barošanu. Ja gribi uzzināt ko vairāk, jāmeklē un jālasa speciālā literatūra.
 
Jāatceras, ka suns pieder pie plēsīgiem dzīvniekiem un dabiskos apstākļos tas medītu citus dzīvniekus. Tātad gaļa, vislabāk jēla, būtu pati labākā barība! Tomēr šādi barot suni izmaksātu ļoti dārgi, turklāt mājas suņi gadsimtiem ilgi ir pielāgojušies ēst arī citu barību – maizi, putras, zupas.
 
Mūsdienās, lai cilvēkam būtu ērtāk, tiek gatavota sausā suņu barība un konservi. Izvēle ir katra saimnieka ziņā. Ļoti svarīgi atcerēties, kādu suni mēs barojam – lielu vai mazu. Jādomā par suņa šķirni, vai tas ir vecs, vai jauns, vai suns dzīvo istabā vai ārā, cik daudz viņš ir fiziski noslogots.
 
Sausā barība ir jāpērk specializētos zooveikalos. Arī suņiem mēdz būt dažādas alerģijas. Šīs alerģijas galvenokārt izraisa nepiemērota pārtika. Vislabāk par suņa barošanu parunāties ar veterinārārstu. Viņš arī noteiks suņa veselības stāvokli un vitamīnu nepieciešamību.
 
Pabeidz teikumus atbilstoši tekstam, drukā vienu vārdu!
 
Cilvēki ir izveidojuši dažādas suņu .
 
Ir izpētītas suņu organismu vajadzības un sarakstītas daudzas grāmatas par dzīvnieku .
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!