Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Līdzskanis un burti b, B Saklausa līdzskani B, nosaka tā atrašanās vietu vārdā. Lasa iespiestos un rakstītos burtus b, B. Mācās rakstīt mazos un lielos burtus t gan rokrakstā, gan digitāli, raksta vienkāršus vārdus un īsus teikumus.
2. Līdzskanis un burti t, T Saklausa līdzskani T, nosaka tā atrašanās vietu vārdā. Lasa iespiestos un rakstītos burtus t, T. Mācās rakstīt mazos un lielos burtus t gan rokrakstā, gan digitāli, raksta vienkāršus vārdus un īsus teikumus.
3. Līdzskanis un burti d, D Saklausa līdzskani D, nosaka tā atrašanās vietu vārdā. Lasa iespiestos un rakstītos burtus d, D. Mācās rakstīt mazos un lielos burtus d gan rokrakstā, gan digitāli, raksta vienkāršus vārdus un īsus teikumus.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Svētkus gaidot. Tautasdziesma 1. izziņas līmenis vidēja 4p. Klausās tautasdziesmu par Ziemassvētku gaidīšanu un sakārto rindas pareizā secībā.
2. Skaņas P saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa P.
3. Skaņa P. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa P atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
4. Skaņa un burts P. Diktāts 1. izziņas līmenis augsta 2p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
5. Skaņas B saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa B.
6. Skaņa B. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa B atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
7. Burts B. Norakstīšana 1. izziņas līmenis vidēja 2p. Noraksta no rakstīta teksta, izmantojot tastatūru. Lieto lielos un mazos burtus.
8. Skaņa un burts B. Diktāts 1. izziņas līmenis vidēja 2p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
9. Skaņas T saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa T.
10. Skaņa T. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa T atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
11. Burts T. Norakstīšana 1. izziņas līmenis vidēja 2p. Noraksta no rakstīta teksta, izmantojot tastatūru. Lieto lielos un mazos burtus.
12. Skaņa un burts T. Diktāts 1. izziņas līmenis augsta 2p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
13. Skaņas D saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa D.
14. Skaņa D. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa D atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
15. Burts D. Norakstīšana 1. izziņas līmenis vidēja 2p. Noraksta no rakstīta teksta, izmantojot tastatūru. Lieto lielos un mazos burtus.
16. Skaņa un burts D. Diktāts 1. izziņas līmenis vidēja 2p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
17. Iespiestie un rakstītie burti 1. izziņas līmenis zema 3p. Pazīst iespiestos un tiem atbilstošus rakstītos burtus.
18. Līdzskaņi b un p 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Lasa un nosaka trūkstošo līdzskaņi b vai p vārda sākumā. Ieraksta.
19. Līdzskaņi d un t 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Lasa un nosaka trūkstošo līdzskaņi d vai t vārda sākumā. Ieraksta.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Burti un skaņas P, B, T un D. I 00:20:00 vidēja 11p. Saklausa skaņas P, B, T un D vārdos, lasa un pieraksta vārdus ar mācītajiem burtiem un skaņām.
2. Burti un skaņas P, B, T un D. II 00:20:00 vidēja 11p. Saklausa skaņas P, B, T un D vārdos, lasa un pieraksta vārdus ar mācītajiem burtiem un skaņām.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Svētkus gaidot. Burti un skaņas P, B, T un D. Līdzīgo skaņu diferncēšana 00:40:00 vidēja 26p. Ar izpratni lasa un klausās tematam atbilstošu tekstu. Sakalausa vārdos skaņas P, B, T un D. Lasa un pieraksta vārdus ar mācītajām skaņām. Atšķir līdzīgas skaņas.