Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Līdzskanis un burti b, B Saklausa līdzskani B, nosaka tā atrašanās vietu vārdā. Lasa iespiestos un rakstītos burtus b, B. Mācās rakstīt mazos un lielos burtus t gan rokrakstā, gan digitāli, raksta vienkāršus vārdus un īsus teikumus.
2. Līdzskanis un burti t, T Saklausa līdzskani T, nosaka tā atrašanās vietu vārdā. Lasa iespiestos un rakstītos burtus t, T. Mācās rakstīt mazos un lielos burtus t gan rokrakstā, gan digitāli, raksta vienkāršus vārdus un īsus teikumus.
3. Līdzskanis un burti d, D Saklausa līdzskani D, nosaka tā atrašanās vietu vārdā. Lasa iespiestos un rakstītos burtus d, D. Mācās rakstīt mazos un lielos burtus d gan rokrakstā, gan digitāli, raksta vienkāršus vārdus un īsus teikumus.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Svētkus gaidot. Tautasdziesma 1. izziņas līmenis vidēja 4 p. Klausās tautasdziesmu par Ziemassvētku gaidīšanu un sakārto rindas pareizā secībā.
2. Skaņas P saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa P.
3. Skaņa P. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa P atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
4. Skaņa un burts P. Diktāts 1. izziņas līmenis augsta 2 p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
5. Skaņas B saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa B.
6. Skaņa B. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa B atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
7. Burts B. Norakstīšana 1. izziņas līmenis vidēja 2 p. Noraksta no rakstīta teksta, izmantojot tastatūru. Lieto lielos un mazos burtus.
8. Skaņa un burts B. Diktāts 1. izziņas līmenis vidēja 2 p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
9. Skaņas T saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa T.
10. Skaņa T. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa T atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
11. Burts T. Norakstīšana 1. izziņas līmenis vidēja 2 p. Noraksta no rakstīta teksta, izmantojot tastatūru. Lieto lielos un mazos burtus.
12. Skaņa un burts T. Diktāts 1. izziņas līmenis augsta 2 p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
13. Skaņas D saklausīšana vārdos 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Nosauc vārdā attēlā redzamos objektus. Nosaka, vai vārdos ir vai nav skaņa D.
14. Skaņa D. Atrašanās vieta vārdā 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Klausās vārdu un nosaka, vai skaņa D atrodas vārda sākumā, vidū vai beigās.
15. Burts D. Norakstīšana 1. izziņas līmenis vidēja 2 p. Noraksta no rakstīta teksta, izmantojot tastatūru. Lieto lielos un mazos burtus.
16. Skaņa un burts D. Diktāts 1. izziņas līmenis vidēja 2 p. Klausās un pieraksta vārdus. Lieto lielos sākumburtus īpašvārdu pierakstā.
17. Iespiestie un rakstītie burti 1. izziņas līmenis zema 3 p. Pazīst iespiestos un tiem atbilstošus rakstītos burtus.
18. Līdzskaņi b un p 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Lasa un nosaka trūkstošo līdzskaņi b vai p vārda sākumā. Ieraksta.
19. Līdzskaņi d un t 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Lasa un nosaka trūkstošo līdzskaņi d vai t vārda sākumā. Ieraksta.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Burti un skaņas P, B, T un D. I 00:20:00 vidēja 11 p. Saklausa skaņas P, B, T un D vārdos, lasa un pieraksta vārdus ar mācītajiem burtiem un skaņām.
2. Burti un skaņas P, B, T un D. II 00:20:00 vidēja 11 p. Saklausa skaņas P, B, T un D vārdos, lasa un pieraksta vārdus ar mācītajiem burtiem un skaņām.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Svētkus gaidot. Burti un skaņas P, B, T un D. Līdzīgo skaņu diferncēšana 00:40:00 vidēja 26 p. Ar izpratni lasa un klausās tematam atbilstošu tekstu. Sakalausa vārdos skaņas P, B, T un D. Lasa un pieraksta vārdus ar mācītajām skaņām. Atšķir līdzīgas skaņas.