Kādi tēli darbojas pasakā? Ievieto!
Tekstā izcelto vārdu un izteicienu skaidrojums.
bāņiem devās laukā – liels bars izlidoja
jālaiž ļekas vaļā – jābēg
Vienreiz lielā, lielā mežā mājoja dikti viltīga lapsa: tā pievīla visus zvērus. Bet lācis, gudrais vīrs, domāja: “Lai nu kā, bet mani jau lapsa nepievils.” Un pie lapsas aizgājis, viņš sacīja tā: “Esmu gudrs vīrs, mani tu nepievilsi.” Tad lapsa pacienāja lāci ar ceptiem cāļiem un ar desām, un lācis ēzdams palika aplam jautrs.
Nu lapsa uzvedināja lāci pie medus vēl iet. Labi. Un viņi aizgāja lielā dārzā, kur augsti mūri bija visapkārt, un tikai vienā vietā mazi dzelzs vārtiņi. Ja šos vārtiņus aiztaisīja, tad no iekšpuses attaisīt vairs nevarēja. Un viss tas dārzs bija pilns ar bitēm.
Nu, un tā ieiedami dārzā, lācis gribēja vārtus aiztaisīt; bet lapsa, gudriniece, to neatļāva. Tad abi gāja pie bišu stropa un lācis tūliņ ņēmās bites tramdīt. Bites bāņiem devas laukā un viena tik sāpīgi iedzēla lapsai pašā deguna galā, ka bija jālaiž ļekas vaļā, vai grib, vai negrib. Lācis gan vaicāja: “Lapsa, ko tu tur skraidi?” Bet šī izmelojās, sacīdama, ka tāpat tikai aizskriešot vārtus apskatīties, lai neaiztaisās cieti. Bet lapsa izmuka no dārza, aizgrūda vārtus ciet un lielais gudrinieks palika iekšpusē kaukdams.
 
Atbilžu varianti:
fox.svg
Snail.svg
G-Goat.svg
Bear.svg
Atsauce:
https://pasakas.eu/tag/lacis/page/5
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!