Zivis ir šķirtdzimuma dzīvnieki. Tēviņiem ir 2 sēklinieki, kuros attīstās pieņi - sperma, kas satur miljoniem spermatozoīdu. Mātītēm ir divas olnīcas, kurās attīstās ikri - olšūnas.
 
las.png
 
Nārsts ir zivju vairošanās periods, kad tās izlaiž ūdenī ikrus un pieņus - notiek ārējā apaugļošanās. No apaugļotajiem ikriem attīstās kāpurs, kurš sākotnēji pārtiek no barības rezervēm dzeltenuma maisā pie vēdera, pēc tam tas sāk baroties patstāvīgi. Video angļu valodā Zivju mazuļu izšķilšanās
 
Zivis var nārstot dažādos laikos. Asari un līdakas nārsto pavasarī, karūsas un līņi - vasarā, bet vēdzeles, laši - rudenī un ziemā. Animācijas filma Lašu dzīvības ceļš . Zuši nārsto tikai vienu reizi mūžā un pēc tam iet bojā.
 
Dažām zivju sugām, piemēram, lašiem un zušiem, ir raksturīga nārsta migrācija, kad zivis masveidā dodas uz noteiktu nārstošanas vietu.
 
Zivis izlaiž ļoti daudz ikru, no kuriem vairumu apēd citi ūdens iemītnieki. Dažu sugu zivju tēviņi, piemēram, stagari, sami, apsargā ligzdu ar mazuļiem. Video  Ciklīdas apsargā mazuļus akvārijā Ir zivis, kuram ir raksturīga dzīvdzemdēšana, piemēram, lucīšiem, gupijām, kuru mazuļi izšķiļas izdēšanas brīdī.