Uzdevums:

2p.
1. Izmanto avotu C un savas zināšanas, lai noteiktu, kas Latvijas komunistiskās valdības manifestā neatbilda demokrātijas principiem!
  
Izvēlies pareizās atbildes! (Eksāmenā tās jāformulē patstāvīgi.)
Uzmanību! Ir vairākas pareizas atbildes!
 
 
2. papildjautājums:
Kurš bija Latvijas komunistiskās valdības vadītājs?
 
 
Avots C
Latvijas Strādnieku, bezzemnieku un strēlnieku Padomju valdība pasludina:
1. Visas Latvijas pilsoniskās valdības top atceltas, un visa vara (...) pāriet uz strādnieku, bezzemnieku un strēlnieku padomēm.
2. Bruņotā darba tauta gāž visas agrākās valdības iestādes un uz vietas iznīcina ikkuru šo iestāžu locekli vai aizstāvi, kas labprātīgi nepadodas un neatsakās no savām lomām.
3. Privātīpašuma tiesības uz zemi un muižu inventāru top atceltas, un pirmā kārtā muižnieku, kroņa (valsts) un baznīcu zemes un to inventāri bez atlīdzības tūliņ pāriet padomju pārziņā.
4. Privātīpašuma tiesības uz visiem pārējiem ražojamiem līdzekļiem, kā arī tirdzniecības uzņēmumiem, satiksmes līdzekļiem, bankām utt. soli pa solim iznīcināmas, tās šinī nolūkā tūdaļ nododot stingrai strādnieku kontrolei.
Lai dzīvo Latvijas Padomju Republika! Lai dzīvo vispasaules revolūcija!
(No Padomju Krievijā izveidotās Latvijas Strādnieku, bezzemnieku un strēlnieku padomju valdības manifesta, 1918. gada 17. decembrī, Maskavā)
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2016/9klase/9kl_vesture_lv.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!