Uzdevums:

2p.
Atbildi uz jautājumiem!
 
1. Kad proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti?
 
2. Izmantojot avotu A un savas zināšanas, izvēlies un atzīmē pareizo atbildi!
Kādi notikumi un procesi veicināja Latvijas valsts proklamēšanu? (Eksāmenā tie jāformulē patstāvīgi, prasīti 4 notikumi/ procesi.)
Uzmanību! Ir vairākas pareizas atbildes!
 
 
Avots A  
Pirmais pasaules karš bija nozīmīgs 20. gs. vēstures fenomens, kas dziļi ietekmēja daudzu tautu likteņus un sabiedrības attīstības tendences. Antantes uzvara karā līdz nepazīšanai pārvērta veco ierasto Eiropu. Sabruka Austroungārijas un Osmaņu impērija, stipri novājinātas tika Vācija un Krievija, zuda senas, slavenas un gadsimtiem ilgi valdījušas dinastijas. Visdziļākās pārmaiņas skāra Austrumviduseiropu, kur izveidojās vairākas jaunas nacionālas valstis (...).
Jau kara gados Rietumu lielvalstu uzmanības centrā izvirzījās tautu pašnoteikšanās tiesības, kas pakāpeniski kļuva par starptautisko tiesību principu. (...) Līdz ar Latvijas neatkarības idejas izvirzīšanos tika veikti nepieciešamie priekšdarbi, lai izmantotu jaunās iespējas Latvijas valstiskuma risinājumā un radītu institūciju, kas būtu tiesiska uzstāties visas latviešu tautas vārdā.
(Latvijas vēsture. 20. gadsimts. Rīga, 2005.)  
 
Atsauce:
Vēsture pamatskolai. Latvija 20. gadsimtā./ Jura Goldmaņa red. - Rīga, Zvaigzne ABC, 2006., 175. lpp.
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2016/9klase/9kl_vesture_lv.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!