Uzdevums:

1p.
2. daļa
Rūpīgi iepazīstieties ar informācijas avotiem (aiz uzdevumiem)! Izlasiet uzdevumus un izpildiet tos! Atbildes varat uzrakstīt uz lapas un pēc tam salīdzināt ar dotajiem risinājumiem!
3. uzdevums
Izmantojot avotu A, uzraksti kura politiskā vara atļāva dibināt latviešu strēlnieku bataljonus!(1 punkts)
4. uzdevums
Izmantojot avotu B un savas zināšanas, raksturo latviešu strēlnieku noskaņojumu kara sākumā!(1 punkts)
5. uzdevums
Izmantojot avotu C un savas zināšanas, uzraksti iemeslus, kas mainīja strēlnieku noskaņojumu kara gaitā! (2 punkti)
  
Informācijas avoti
Avots A
Latvijas dēli, mums atļauts dibināt kara pulkus. Par pamatu šiem pulkiem tiek likti tie 2 varonīgie bataljoni, kas 19. un 20. aprīlī atsita vācu uzbrukumu Jelgavai. Pulkus vadīja latviešu virsnieki. Latviešu pulki kalpos Latvijas atkarošanai un aizstāvēšanai, lai tā arī turpmāk zeltu kā nešķirama varenās Krievijas daļa. Šo pulku apgādāšanu uzņēmās valdība, bet kā latviešu brīvprātīgi pulki un tautas lepnums tie stāvēs mūsu tautas īpašā aizgādībā un mīlestībā (...)
Ienaidnieks samin mūsu druvas; pārvērš mūsu mājas par pelniem un mūsu pilsētas par gruvekļiem. Mūsu sirmgalvji un bērni, mātes, sievas un meitas vienmēr vēl bēg no ļaunā vajātāja. Viņu ciešanas brēc pret debesīm, viņi gaida mūsu aizstāvēšanas.
Pēc 700 gadiem no jauna veidojas mūsu tautas liktenis. Pēc šiem 700 ciešanu un gaidīšanas gadiem ir jāpiepildās tautas kulturālās atdzimšanas sapnim. Tagad vai nekad. Kara laukā jums, Latvijas dēli, jārada tagad tautas liktenis un slava. (...) Jo vairāk esam zaudējuši, jo vairāk mums jāatgūst. Lielajam naidu laikam jātop par lielu cerību un lielas saņemšanās laikmetu visā mūsu tautā. Brāļi, labāk cīņā dodies, nekā nīkt un izputēt pa svešām ceļmalām!
„Uz ežiņas galvu liku sargāt savu tēvu zemi!”
Atsauce:
No Krievijas valsts domes deputāta J. Goldmaņa un J. Zālīša parakstītā uzsaukuma stāties latviešu strēlnieku bataljonos. 1915. gada 1. augustā (19. jūlijā).
Avots B
DSCF2139.JPG
Brīvprātīgais
 
Avots C
DSCF2140.JPG
Ziemassvētku kaujā kritušie karavīri. Tīreļpurvs, 1917. gada janvāris.
 
Vai uzdevumu izprati?
Atbilde:
Atsauce:
"Valsts pārbaudes darbi 12. klasei 2005./ 2006. m. g.", R., 2006.
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!