Uzdevums:

1p.
Eksāmena uzdevums.
Iepazīsties ar informācijas avotiem G, H, I un izpildi prasīto!
Atrodi rakstītos informācijas avotus, kuri papildina attēlu informāciju!
(Skolēnam jāieraksta atbilstošais rakstītais avots un tā sniegtā informācija.)
 
Šeit uzdevumā ir dots atbilstošais rakstītais avots. (Jo ir tikai viens pareizais katram attēlam atbilstošais informācijas avots.)
 
Izvēlies un atzīmē attēlam atbilstošo papildinošo informāciju!
 
Attēls
Avots
Papildus informācija, kas iegūstama no rakstītā avota
 H
 E
 
 
Attēls
Avots_H.PNG
Dziesmu svētku plakāts. 1938. gads
 
Avots
E. Leiše. Sievietes uzdevumi
Apzināties, ka ar pareizu mājsaimniecības nostādīšanu mēs varam celt un veicināt mūsu tautsaimnieciskās vērtības, ka ar pareizu iepirkšanu, pārdošanu un produktu izlietošanu varam samazināt izdevumus, pavairot ieņēmumus, kas savukārt palīdzēs tikt uz augšu no mums atkarīgiem cilvēkiem, tiem sagādājot sociāli labvēlīgus dzīves apstākļus. Še ļoti liela loma mājturības kursiem un skolām. (...)
Katrai meitenei būtu jāsagatavojas sievietes - mātes uzdevumiem, t.i., jākļūst skaidrībā par sievietes - mātes pienākumiem, iepazīstoties ar bērnu kopšanu, audzināšanu un veselības uzturēšanu, iedzimtības teoriju un rakstura audzināšanu. (...)
Latvju sievietes ar ilgošanos gaida, kad mūsu Vadonis nospraudīs tuvāk arī mūsu darbības līnijas, novadot līdzšinējo, saskaldīto darbību plašā, vienojošā gultnē, vienā lielā sievietes darba organizācijā, kurā valdīs tikai viena doma - kalpošana Vadonim, tautai un nācijai.
(Brīvā Zeme. - 1938. - 23. aug.)
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2014/vidussk/12kl_vesture.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!