Satura rādītājs:

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Izveidot skaitļu virkni 3. izziņas līmenis augsta 5 p. Sakārto skaitļus augošā vai dilstošā secībā, nosakot nezināmo soli.
2. Skaitlis pēc apraksta 3. izziņas līmenis vidēja 1 p. Uzraksta skaitli atbilstoši diviem nosacījumiem (par un reizes mazāks par kādu skaitli).
3. Simtu noapaļošana līdz 10 1. izziņas līmenis zema 1 p. Noapaļo trīsciparu skaitļus līdz desmitiem gan ar iztrūkumu, gan ar uzviju. Precizitāte dota gan ar vārdiem, gan ar šķiru vienības skaitli.
4. Simttūkstošu noapaļošana līdz 100 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Noapaļo simttūkstošus (sešciparu skaitļus) līdz simtiem gan ar iztrūkumu, gan ar uzviju. Precizitāte dota gan ar vārdiem, gan ar šķiru vienības skaitli.
5. Divu skaitļu summa un starpība 2. izziņas līmenis zema 10 p. Zinot 2 skaitļus, modelē matemātisku darbību, kas ļauj aprēķināt tos, izmantojot summu un starpību.
6. Nezināmā saskaitāmā noteikšana 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Izveido izteiksmi ar burtu apzīmētā saskaitāma aprēķināšanai un aprēķina tās vērtību.
7. Nezināmā mazinātāja noteikšana 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Izveido izteiksmi ar burtu apzīmētā mazinātāja aprēķināšanai un aprēķina tās vērtību.
8. Summas izmaiņas (doti saskaitāmie) 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Izvērtējot saskaitāmo izmaiņas, aprēķina summu.
9. Summas aizstāt ar reizināšanu 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Dotu vairāku skaitļu summu prot aizstāt ar reizinājumu.
10. Reizinātājs 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Prot noteikt nezināmo reizinātāju (no trim), ja doti 2 reizinātāji un rezultāts.
11. Nezināmais dalītājs 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Prot aprēķināt nezināmo dalītāju.
12. Izteiksmju salīdzināšana 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Prot salīdzināt 2 izteiksmes, neaprēķinot to rezultātus. 2 darbības, reizināšana, dalīšana.
13. Pareizi vai nepareizi 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Prot noteikt, vai dotais skaitlis ir pareizi sadalīts reizinātājos. Zina, kas ir pirmskaitļi un salikti skaitļi.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Naturālie skaitļi 00:40:00 vidēja 32 p.