Uzdevums:

6p.
Pārtikas veikalā var nopirkt jogurtus no iepakojumiem A un B (skat. attēlu).
 
11jog.PNG2jog.PNG
 cena 2,1 EUR
cena 1,68 EUR 
 
a) Cik centu maksā viens jogurts no katra iepakojuma?
Jogurts no iepakojuma A maksā  centi.
Jogurts no iepakojuma B maksā  centi.
 
b) Andris ar draugiem vēlējās nopirkt iepakojumu B un četrus jogurtus no iepakojuma A.
Vai ar 3,05 eiro pietiks, lai Andris samaksātu par pirkumu?
Atbildi pamato.
 
Risinām kopā ar Uzdevumi.lv.
Papildini izteiksmi iepakojums B un četru jogurtu no iepakojuma A izmaksu aprēķināšanai (centos)
i+4i

Iepakojums B un četri jogurti no iepakojuma A kopā maksā  centus.
 
Lai Andris samaksātu par pirkumu, ar 3,05 eiro , jo 3,05 eiro ir  nekā  centi.
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2016/6klase/6kl_matem_lv.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!