4. jūnijs - MATEMĀTIKA
EKSĀMENS 9. KLASEI
Izlasi teksta fragmentu!
  
Starp citu, grāmatas atvēršanas svētki notika Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros, un tā nav nejaušība, jo Alberts Kronenbergs ar Raini ir ticies, Rainim paticis Kronenberga iekoptais dārzs, un Rainis kādā ciemošanās reizē uzdāvinājis Kronenbergam rozi. Alberts Kronenbergs ir jūrmalnieks – dzimis Slokā, visus darbus sarakstījis Majoros. Jūrmalā ir viņa vārdā nosaukta iela, kā arī Slokas bibliotēka. Ilze Saulīte-Jansone atklāj, ka viņai ir sapnis par Alberta Kronenberga parka izveidi Jūrmalā.
„Bērnībā bija privilēģija lasīt žurnālu „Mazās Jaunības Tekas”. Ik pa brīdim mamma pateica – tas ir vectēva darbiņš. Tā es sapratu, ka viņš ir mākslinieks,” atminas Ilze Saulīte-Jansone. „Ģimenē nebija tā, ka sludinātu, ka viņš ir vienīgais, lielākais, labākais. Viņa darbi ir ienākuši ģimenes leksikā. Arī man mīļākais darbs ir „Sprunguļmuižā gadatirgus”, un tāds termins kā „kurmja ūdens” ģimenē tiek lietots reizēs, kad ir runa par atklātu melošanu.”
  
Cik faktu, kas liecina par A. Kronenberga darbu popularizēšanu latviešu kultūrā mūsdienās, minēti šajā fragmentā?
 
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!