Izlasi tekstu!
 
Visvairāk no visām nedēļas dienām Kristeram patika piektdiena. Protams, ja neskaita sestdienu un svētdienu. Piektdienā viss mācību nogurums vienmēr pazuda kā nebijis un dzīve sāka likties taisnīgāka. Turklāt bija maijs, ārā viss plauka un ziedēja. Kam gan tas varētu nepatikt?
Tomēr šo piektdien Kristeram tik ļoti negribējās iet uz skolu, ka viņa vaigs kļuva pelēkzaļš un kājas lipa pie grīdas. Tikai nedomājiet, ka Kristeram mācībās ietu slikti un tāpēc vajadzētu baidīties no stundām. Nē, par spīti visām dzīves grūtībām, nesekmīgs viņš nebija. Tas, protams, nebija viegli, bet šis tas jāupurē. Piemēram, jāpilda mājas darbi tai laikā, kad tikpat labi varēja... eh, ko tik visu nevarēja sadarīt šais minūtēs un pat stundās.
Tomēr ne jau mācību dēļ Kristeram maitājās garastāvoklis, nē! Viņš pukojās tikai tādēļ, lai galvā nepaliktu vietas domām par kaut ko citu, daudz, daudz briesmīgāku – par asti!
Jau labu laiku, vismaz dienas divas, Kristeru mocīja sajūta, ka viņam aiz muguras velkas aste! Pie tam pamatīga! Lai kur zēns ietu, kāds nepārtraukti slapstījās viņam aiz muguras. Tas nebija nekāds knīpa vai knauķis, aiz muguras varēja nojaust rūdīta izsekotāja elpu.
 
Izpēti vārdu virkni!
maijs, mācības, piektdiena
 
Ieraksti tos pareizajos locījumos atbilstoši lasītajam tekstam!
Kristeram, neskaitot brīvdienas, visvairāk patīk  . Viņš nedēļas laikā ir ļoti noguris  dēļ. Lai gan nogurums bija mazāks, jo ritēja pēdējais mācību gada mēnesis -   .
 
Atzīmē pareizo apgalvojumu!
 
 
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!