Izlasi teksta fragmentu!
Ar pilnu tekstu vari iepazīties šeit!
  
Tūlīt arī parādījās pats braucējs. Kā tad – tas bija Rolands! Mīdams pedāļus, cik vien spēka, zēns piebrauca pie kāpnēm un strauji nobremzēja. Velosipēds sacirtās šķērsām, atstādams uz zemes garu švīku. Rolanda vaļējā vējjaka noplandīja vien, un roka pacēlās sveicienam:
"Čau! Nu gan uzrāvu augšā… Parasti līkumā pirms vārtiem jākāpj nost, bet šoreiz labi ieskrējos. Zini, baigie cipari – iebraucu pie Ineses – un šī…"
Ilmārs sadrūma un tā arī nesadzirdēja, ko Inese īsti darījusi vai teikusi. Jau tas vien, ka Rolands atkal bijis pie viņas mājās, runājis ar meiteni, Ilmāru sarūgtināja. (..)
Beidzis runāt par Inesi, Rolands pasmaidīja un tad pajautāja:
"Nu, ko jaunu esi izpētījis pagrabos?"
Ilmārs joprojām klusēja, jo Rolands bija trāpījis atkal citā viņa vārīgā vietā. Ilmāram bija divpadsmit gadu, viņš visu savu dzīvi bija dzīvojis pilī, bet līdz šim brīdim neko nebija atradis.
Kaut gan pagrabi un to iespējamie noslēpumi Ilmāru pašu pēdējā laikā nelika mierā ne dienu, ne nakti. Kopš tās reizes, kad Rolands kādā starpbrīdī, Ineses klātbūtnē gribēdams zēnu izzobot, skaļi bija paziņojis, ka pazemes ejas pekstiņi vien ir, kurus izdomājuši paši pils iedzīvotāji – tādi kā Ilmārs, lai liktos interesantāki.
  
Izlasi fragmentu no Aksela viedokļa par drauga izvēli!
  
Es labprāt draudzētos ar X, jo viņš ir aktīvs un sportisks. Protams, viņam jāiemācās labāk izturēties pret citiem, bet tāpēc jau ir draugi, kas to var iemācīt.
 
Kurš zēns izvēlēts par iespējamo draugu?
  
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!