ONLINE VIDEO KURSS
"LATVIEŠU VALODA 3. KLASEI"
Izlasi latviešu tautas teikas! Sanumurē teikumus atbilstoši teikas saturam!
 
1.
Lubānas ezers.
Senāk visi ezeri laidušies pa gaisu, tā arī Lubānas ezers. Tikai sava lieluma dēļ tas nav varējis izmeklēt tik plašu vietu, kur apmesties. Laižoties, tas bijis ļoti piekusis un apmeties starp Praulieni un Lazdonu gulēt dienvidu. Pēc atpūtas piecēlies un laidies tālāk, bet guļas vietā atstājis zābakus. Kur zābaks palicis, tur izcēlies ezers, kas nosaukts par Melno ezeru. Pret vakaru tas nolaidies atkal vienā vietā paēst vakariņas. Paēdis, laidies tālāk, bet uz galda palicis viens šķīvis. Tur ir cēlies ezers, ko nosaukuši par Balto ezeru. Tikai otrā dienā ap pusdienu Lubānam gadījies laisties pāri lielam klajumam. Novērojis, ka tur varēšot labi izstiepties, nācis zemē, kur palicis uz dzīvi.
 
 Tikai sava lieluma dēļ tas nav varējis izmeklēt tik plašu vietu, kur apmesties.
 Senāk visi ezeri laidušies pa gaisu, tā arī Lubānas ezers.
 Pēc atpūtas piecēlies un laidies tālāk, bet guļas vietā atstājis zābakus.
 Laižoties, tas bijis ļoti piekusis un apmeties starp Praulieni un Lazdonu gulēt dienvidu.
 
2.
Zivis.
Vecos laikos Dievam gadījies braukt gar kādu ezeru. Tur pašlaik nērsuši plauži un sataisījuši ezermalā tādu troksni, ka Dieva zirgi sabijušies un sākuši trakot, pie kam pats Dievs izkritis no ratiem. Par to Dievs palicis dusmīgs. Viņš nolauzis egles zaru un ar to sācis pērt zivis. Skujas izlīdušas cauri zivju ādai un tur pārvērtušās par asakām. Tāpēc zivim tagad daudz asaku.
 Par to Dievs palicis dusmīgs.
 Skujas izlīdušas cauri zivju ādai un tur pārvērtušās par asakām.
 Tāpēc zivīm tagad daudz asaku.
 Viņš nolauzis egles zaru un ar to sācis pērt zivis.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!