ONLINE VIDEO KURSS
"LATVIEŠU VALODA 3. KLASEI"
Izlasi tekstu!
 
Kā cukurbiete Sana pārtapa par varavīksni
  
1.     Lielā tīrumā auga cukurbiete Sana. Tā bija salda, bet izskatījās pelēcīga un nepievilcīga. Otrā ceļa pusē dārzā aiz neliela žoga saulē rotājās lieli, dzelteni ķirbji, sarkani, spīdīgi tomāti, zaļie zirnīši un raibās pupiņas, koši oranžas krāsas burkāni. Pat Sanai radniecīgā galda biete varēja lepoties ar savu skaisto krāsu, apaļīgo un labi veidoto figūru. Sana jutās ļoti bēdīgi.
2.     Aiz tīruma bija augļu dārzs. Pavasarī cukurbiete Sana ļoti labi varēja saskatīt kuplās un zarainās ābeles, bumbieres, skaisti ziedošos plūmju un ķiršu kokus. Jau vasaras sākumā viņa vēroja, kā mazie, zaļie augļi aug, kļūst krāsaini un pamazām nogatavojas.
3.    „Varbūt arī es nogatavošos, mainīšu krāsu un kļūšu par zeltīti rozīgu brīnumu kā zeltainie cukurābolīši? Vai kļūšu saulei līdzīga kā bumbieri?” sapņoja cukurbiete Sana.
4.    Nemanot pienāca rudens. Tīrumā sapulcējās cilvēki, izraka cukurbietes un iekrāva lielajos kravas auto. Cukurbiete Sana bija krietni izaugusi, bet skaistuma ziņā gan nebija mainījusies.
5.     Novāktās cukurbietes, arī Sanu, aizveda uz cukurfabriku. Tur viņu notīrīja, nomazgāja, sagrieza un iemeta lielā katlā. Un tad... notika pārvērtības!
6.     Nepievilcīgā cukurbiete bija ieguvusi jaunu, skaistu, sniegbaltu izskatu. Viņa bija pārtapusi par cukuru! Cukurfabrikā Sana satikās ar visiem, kurus kādreiz bija apskaudusi krāsas dēļ. Nu, protams! Vai tad iespējams izvārīt ķiršu ievārījumu bez cukura? Nē! Bet kompotu? Džemu? Arī nē!
7.     Ar to vēl nebeidzās stāsts par cukurbieti Sanu. Konditorejas fabrikā viņai piešķīra dažādas krāsas, par kurām Sana priecājās: gan sārto ķiršu, gan dzintarkrāsas zeltīto, gan zaļgano. Šo krāsu paleti varētu vēl ilgi papildināt, bet labāk doties uz tuvāko saldumu veikalu un aplūkot visus krāsainos gardumus.
8.     Cukurbiete Sana bija pārtapusi par krāšņu varavīksni. Tā priecēja visus, kuri to ieraudzīja. Katrā no mums ir tik daudz neatklāta skaistuma un patiesu vērtību! Ārējais skaistums ir maldinošs.
 
Izlasi jautājumus tabulā!
Ieraksti tabulā tās teksta rindkopas numuru, kurā ir atbilde uz jautājumu!
  
PARAUGS
 N.p.k.
Jautājums
Rindkopas numurs
 0.
Kādi dārzeņi auga Sanai kaimiņos? 
 1.
  
Ievēro, ka punkts aiz rindkopas numura jau ir dots!
Tev atbildes laukā jāieraksta tikai skaitlis!
N. p. k.
Jautājums
Rindkopas
 numurs
 1.
Par ko cukurbiete bija pārvērtusies stāsta beigās? .
 2.
Ko cilvēki rudenī darīja tīrumā? .
 3.
Kas auga ceļa otrā pusē dārzā? .
 4.
Par ko sapņoja cukurbiete Sana? .
 5.
Kā izgatavošanai nepieciešams cukurs? .
 6.
Kur var redzēt krāsainus gardumus? .
 7.
Kas bija Sanas radiniece? .
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!