Slēgtās ekosistēmas ir izolētas no ārpasaules. Ja tās ir pareizi izveidotas, tad visi elementi mijiedarbojas savā starpā un nodrošina visu, kas videi ir nepieciešams, lai izdzīvotu. Nav nepieciešama barošana, filtrēšana vai kaut kas cits, izņemot Saules gaismu.
Svarīgi!
Lai izveidotu ekosistēmu, ir nepieciešama enerģija, barības vielas un atkritumu apsaimniekošana.
Pašpietiekama vide, piemēram, ūdens ekosistēma, var izmantot Saules gaismu, lai radītu enerģiju, un, augiem sadaloties, to barības vielas var pārstrādāt un tikt atkārtoti izmantotas. Katra ekosistēma rada atkritumvielas, bet baktērijas var sadalīt kaitīgos atkritumu produktus un attīrīt ekosistēmu.
Piemēram, akvāriju nevar uzskatīt par slēgtu ekosistēmu. Ir nepieciešams nodrošināt barību akvārijā esošajām zivīm, kā arī ir nepieciešama regulāra akvārija tīrīšana, jo tajā nav vai ir ļoti maz organismu, kas noārda organiskās vielas. Tas parāda, ka akvārijs nav pašpietiekama ekosistēma, jo slēgtas ekosistēmas nav atkarīgas no vielu apmaiņas ārpus sistēmas.
 
Pamēģini pats izveidot slēgtu ūdens ekosistēmu! Ir nepieciešams caurspīdīgs, noslēdzams trauks, piemēram, stikla burka, plastmasas trauki, tukšas stikla pudeles. Būtībā var izmantot jebko, kas aizveras, taču tam ir jābūt caurspīdīgam, lai Saules gaisma varētu iziet cauri un būtu iespējams redzēt ekosistēmu. 
 
YCUZD_230726_5347_ekosistēmas struktūra_14.png
Caurspīdīgs, noslēdzams trauks
 
Jāizvēlas tuvējais dīķis, ezers vai upe, lai savāktu materiālus.
 
YCUZD_230726_5347_ekosistēmas struktūra_15.png
Ūdenstilpne materiālu ievākšanai
 
Labākais veids, kā izveidot slēgtu ūdens ekosistēmu, ir savākt elementus no vienas ekosistēmas, kas jau pastāv - augsni, augus un savvaļas dzīvniekus. Savācot augsni no pagalma, ūdeni no dīķa, bet augus no dārza, ekosistēma droši vien neizdzīvos. Ir jāsavāc elementi, kuri jau dzīvo kopā.
 
YCUZD_230726_5347_ekosistēmas struktūra_16.png
Materiālu ievākšana
 
Zivis un citi dzīvnieki ir pārāk lieli slēgtai ūdens ekosistēmai, bet mazi gliemeži un vēžveidīgie tajās labi iederēsies.
 
YCUZD_230726_5347_ekosistēmas struktūra_17.png
Slēgtas ūdens ekosistēmas izveide