Uzdevums:

10p.
Lasi tekstu, nosaki, kuriem vārdiem vai jēdzieniem jābūt trūkstošo vietā!
Tabulā izvēlies pareizos un atzīmē! Visi jēdzieni tabulā ir nominatīva formā!
 
Teksts:
Būtiski svarīgi zinātnes attīstībai - iespēja iegūtās zināšanas saglabāt un nodot tālāk. Šajā procesā svarīgs solis cilvēces attīstībā bija A izgudrošana. Pirmie to paveica B iedzīvotāji aptuveni C . Šo rakstības veidu sauca par D. Šajā reģionā atrasta arī senākā E, kuru bija izveidojis valdnieks Ašurbanipals.
Bet pirmo publisko E esot izveidojis Senās Grieķijas filozofs un zinātnieks F.
Kopš tiem laikiem par vienu no lielākajām vērtībām tiek uzskatīta G kā zināšanu avots. Viduslaikos tās bija ļoti dārgas.
15.gadsimtā, kad H izgudroja iespiedmašīnu, G pamazām kļuva lētākas, kļuva pieejamas aizvien plašākai publikai. Drīz tās iznāca tik daudz, ka nebija iespējams iegādāties visas. Tāpēc radās nepieciešamība pēc aizvien lielāka E skaita, lai visi zināt gribošie varētu iegūt informāciju.
Pirmās E Latvijas teritorijā piederēja privātpersonām, bet pirmā publiskā - Rīgas pilsētai.
1919. gadā tika nodibināta nozīmīgākā Latvijā - Nacionālā E. Tās krājumā ir aptuveni J vienību. Līdz (2014. gadā) pārcelšanai uz jauno ēku - K tā atradās K. Barona ielā 14.
 
A
B
C
D
E
F
G
H
J
K
 
Atsauce:
Pasaules vēsture pamatskolai I./ Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2012., 103 lpp.
https://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_Nacion%C4%81l%C4%81s_bibliot%C4%93kas_galven%C4%81_%C4%93ka
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!