Uzdevums:

2p.
izlasi tekstu par 1905. gada revolūciju!
Lasi jautājumus, nosaki un atzīmē pareizās atbildes!
 
  1.  Kādu kaujinieku nozīmi 1905. gada revolūcijā minējis vēsturnieks?

     
  2.  Kādas 1905. gada revolūcijas izpausmes minētas tekstā?
    Uzmanību! Ir divas pareizas atbildes!

 
Teksts: Vēsturnieks Dainis Poziņš par kaujiniekiem (2005)
Salīdzinājumā ar kopējo 1905. gada revolūcijas notikumos - demonstrācijās, mītiņos, streikos, pagastu rīcības komitejās, tautas milicijas vienībās un citās aktivitātēs - iesaistīto cilvēku daudzumu kaujinieku skaits Latvijā nebija liels. Ja mēs runājam par Rīgu kā lielāko pilsētu un rūpniecības centru Latvijā, pēc aptuvenām aplēsēm var uzskatīt, ka Rīgā 1905. gada rudenī darbojās 150-200 kaujinieki. (...)
Kaut gan šo grupu dalībnieku skaits bija relatīvi neliels, to veiktie uzbrukumi pret Krievijas impērijas amatpersonām, varas iestādēm, policiju un karaspēku Latvijā izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā, un par šīm akcijām rakstīja un runāja ārpus Latvijas.
Atsevišķās akcijās, kad tika apvienoti vairāku grupu dalībnieki un šo grupu rīcībā esošie cīņas līdzekļi, kaujiniekiem izdevās veikt taktiski labi plānotus uzbrukumus arī lielākiem objektiem. 1905. gadā, naktī no 6. uz 7. septembri, notikušā uzbrukuma rezultātā no Rīgas Centrālcietuma izdevās atbrīvot 2 ieslodzītos. Šī uzbrukuma īstenošanā piedalījās 52 kaujinieki. 
 
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai 3./ Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2013., 95. lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!