Uzdevums:

1p.
Izlasi jautājumu!
Lasi tekstu, nosaki un atzīmē pareizo atbildi!
 
Jautājums: 
Kāpēc bija nozīmīga Rīgas Politehnikuma atvēršana?
Teksts:
Rīgas Politehnikums
Zinātnes attīstība vienmēr ir saistīta ar augstāko mācību iestāžu attīstību. Pirmā augstskola Rīgā tika nodibināta 1862. gadā - tas bija Rīgas Politehnikums. Tā bija pirmā daudznozaru tehniskā augstskola Krievijas impērijā. Tā bija privāta augstskola, kuru uzturēja Baltijas muižniecība un Rīgas Birža. Tajā strādāja profesori no Vācijas, Šveices un Austrijas. Tajā uzņēma vīriešus bez kārtu, reliģijas un tautības ierobežojuma. Mācību valoda bija vācu. Politehnikumā bija 7 nodaļas (katedras) – Inženieru, Ķīmijas, Lauksaimniecības, Mehānikas, Tirdzniecības, Arhitektūras un Mērniecības.
1896. gadā to pārveidoja par valsts augstskolu - Rīgas Politehnisko institūtu, mācību valoda bija krievu.
Augstskolā savus pētījumus par kosmisko lidojumu iespēju un raķešu kustības aprēķinus uzsāka Frīdrihs Canders. RPI no 1881. gada līdz 1887. gadam strādāja ķīmiķis, kurš vēlāk kļuva par Nobela prēmijas laureātu, Vilhelms Ostvalds, kā arī ievērojamais ķīmiķis Pauls Valdens u.c. ievērojami zinātnieki.   
 
multimedia (2).jpg
Attēlā: Rīgas Politehnikums, vēlāk - Rīgas Politehniskais institūts.
 
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai 3./ Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2013., 95. lpp.
http://www.rigamuz.lv/km/index.php?l=lv&m=aktualitates&s=paskaties&p=aktualitates_paskaties_nr_146&no_flash=1&prev_main=
https://www.letonika.lv/groups/multimedia.aspx?prev=1&entryTitle=220420_1.gif
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!