Izlasi vēstures avotu! Izpildi uzdevumus!
 
1. Nosaki, un atzīmē, kurai darbības jomai, iekšpolitiskajai vai ārpolitiskajai, atbilst nosauktais valdības uzdevums!
  
Uzdevums:
Jāveido labas attiecības gan ar tuvākajām kaimiņvalstīm, gan citām Eiropas valstīm.
Joma:
 
2. Nosaki un atzīmē pareizo atbildi uz jautājumu!
  
Kādas garantijas Latvijas pilsoņiem sniedz Pagaidu valdība?
Uzmanību! Tikai viena atbilde nav pareiza!
 
Teksts:
Pagaidu valdības vadītājs Kārlis Ulmanis 1918. gada 18. novembrī
Pagaidu valdības uzdevums būs Latvijas valsts izbūve un nostiprināšana uz ārieni un iekšieni. Valsts jānostiprina uz ārieni, lai tā stāvētu spēcīga un apvienota, labās attiecībās ar tuviem un tāliem kaimiņiem. Iekšējā pārvaldīšanas darbā (...) mūsu priekšā atrodas grūti atrisināmais pārtikas jautājums. (...) otrs uzdevums: nokārtot agrāro jautājumu. (...) valdība arī apzinās savu pienākumu gādāt par to, lai visi gūstekņi varētu atgriezties mājās un ātri atrastu darbu un maizi. (...)
Darbs nebūs viegls, bet mūs stiprina apziņa par Latvijas tautas spēku, izturību un ciešu apņemšanos novest iesākto lietu līdz galam. (...) Pie šī darba varēs ņemt dalību visi Latvijas pilsoņi un varēs baudīt labumus, kas saistīti ar mūsu neatkarību. Visi pilsoņi, bez tautības izšķirības, aicināti palīdzēt, jo visu tautību tiesības būs Latvijā nodrošinātas. Tā būs demokrātiska taisnības valsts, kurā nedrīkst būt ne apspiešanas, ne netaisnības.
 
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai 3./ Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2013., 95. lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!