Uzdevums:

1p.
Aplūko attēlu, izlasi tekstus!
Lasi jautājumu, nosaki un atzīmē pareizo atbildi!
 
Jautājums:
Kā tiek vērtēta latviešu strēlnieku nozīme - kura atbilde nav pareiza?
Atzīmē nepareizo!
 
Atbilde:
 
Teksti:
Pirmā pasaules kara laikabiedru atmiņas, kas tapušas neatkarīgās Latvijas Republikas laikā  
Rakstnieks un politiķis Kārlis Skalbe
Latvju bataljoni radās kā jauns tautas kodols, kas ar dziļu sirsnību pieķērās savai zemei un negribēja aiziet no savas mājas sliekšņa. Mēs nedomājām vēl par savu valsti. Bet atļauja dibināt savus pulkus jau bij puse no mūsu neatkarības. Mums bij jau pašu spēks, uz ko balstīties. Tā bij augsta pakāpe uz neatkarību. No šejienes jau varējām sniegties pēc vēstures ieguvumiem.
 
Latviešu strēlnieku brigādes komandieris, vēlāk Latvijas armijas ģenerālis A. Auzāns, 1929. gads
Ja latviešu strēlnieki būtu lējuši savas asinis par Krievijas interesēm, tad viņi nebūtu likuši uz saviem karogiem uzlecošās saules simbolu. Šis simbols tādā gadījumā būtu bijis nevietā. Krievijas intereses, kuras nesakrita ar Latvijas interesēm, nevarētu izsaukt strēlniekos to sajūsmu, kura viņos mājoja. Strēlnieki bija tie, kas pauda latviešu vārdu. Mūsu tauta, kuru līdz pasaules karam maz pazina pat Krievijā, pateicoties strēlnieku kaujām, tapa pazīstama un apbrīnota visā plašajā pasaulē.
 
Attēlā: Strēlnieku pulka karogs.
188749.jpg
Atsauce:
 
Vēsture vidusskolai III./ Valdis Klišāns. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2005., 155. lpp.
http://latvjustrelnieki.lv/f/galleries/m/188749.jpg
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!