Uzdevums:

3p.
Izlasi jautājumus, iepazīsties ar hronikas tekstu! Nosaki un atzīmē pareizās atbildes!
 
1.  Kā būtu vērtējama livoniešu armija kaujā pie Smoļinas ezera?
 
2.  Kas ļāva livoniešiem gūt uzvaru šajā kaujā?

 
3. Kāda bija kaujas iznākuma ietekme?
 
 
16. gs. hronists Baltazars Rusovs par kauju pie Smoļinas ezera 1502. gadā
"Livonijas kārtas 1502. gada augustā atkal apbruņojās ar 2000 jātniekiem un 1500 kājniekiem, dažiem simtiem zemnieku un dažiem lielgabaliem iesāka karagājienu. (..) Pletenbergs paļāvībā uz Dievu nonāca līdz Pleskavai. (..) Mestrs bezbailīgi devās ienaidniekam pretim, kuri ļoti brīnījās par mazā vācu karaspēka drošsirdību. Kad abas puses satikās, krievi pavisam ielenca vācus tā, ka viņiem bija atņemta iespēja meklēt glābiņu bēgšanā. Vāci drošsirdīgi pašā sākumā apšaudīja krievus no lielgabaliem un daudzus nonāvēja. Tad mestrs devās pretim ienaidniekam, un, trīs reizes izlauzdamies turpu un atpakaļ starp ienaidnieka rindām, daudzus nokāva un pārējos piespieda bēgt.
Šajā kaujā krita vairāki tūkstoši krievu. Mestrs zaudēja dažus bruņiniekus, 400 kareivju. (..) Šī uzvara uzskatāma par Dieva brīnumu, jo mazs karaspēks bija pieveicis 90 000 ienaidnieku un piespiedis viņus bēgt."
  
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai 2./ Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2012., 95.lpp.
https://www.letonika.lv/groups/default.aspx?title=Smo%C4%BCinas%20kauja/32218
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!