Uzdevums:

2p.
Izlasi jautājumus, lasi Rutku Tēva darba fragmentu!
Nosaki un atzīmē pareizo atbildi, izmanto arī iegūtās zināšanas!
  
1. Kas tiek apzīmēts ar vārdu "flaga"?
 
Atbilde:
 
2. Ko iespējams spriest par dzīves apstākļiem, kādos nonāca kurzemnieki?
 
Atbilde:
 
 
Kurzemnieku ierašanās Gambijā (Rutku Tēvs "Gambija" 1935)
'"(...) Pie salas stāvēja noenkurots kuģis. Vēl tuvāk piebraucot varēja izšķirt kā forta tornī kārts galā, tā arī uz kuģa Kurzemes flagu: melno vēzi sarkanā laukumā. Varēja saskatīt uz vēl nenobeigtās forta būves sienām kustamies strādniekus un dzirdēt cirvju cirtienus. Uz "Krokodila" atskanēja lielgabala šāviens - sveiciens, no forta atbildēja. (...)
Kurzemnieki sanāca uz deķa (kuģa klāja) un aplūkoja salu, savu turpmāko dzīvesvietu varbūt pat uz ilgiem gadiem. Tas bija ap pusotra tūkstoša soļu (solis - 5 pēdas; pēda - ap 28-32 cm) garš un kādi seši līdz septiņi simti plats smilšu sēklis, ar dažām augstām palmām un krūmiem apaudzis, kurus pēc vajadzības būvvietās izcirta. Salas galā pret grīvu pacēlās gandrīz nobeigtais forta korpuss ar lielgabalu lūkām, asis (ass - aptuveni 1,78 m) sešas augstu baļķu torni ar karogu galā, plašām kareivju kazarmām un glītu namu, kā likās, pārvaldnieka mitekli. Salas otrā galā, aiz forta, bija uzceltas barakas strādnieku dzīvokļiem, lielas, garas preču noliktavas un smēde. (...) Arī upes labajā krastā bija saskatāms Kurzemes karogs, arī tur bija iegūts zemes gabals faktorijai. "
 
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai 2./  Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2012., 95.lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!