Uzdevums:

3p.
Izlasi jautājumus par Jelgavas akadēmiju, lasi tekstu, izmanto arī iegūtās zināšanas, nosaki un atzīmē pareizās atbildes!
 
  1. Kurā gadā Jelgavas akadēmija uzsāka darbību?

     
  2. Ko mācījās Jelgavas akadēmijas studenti? Uzmanību! Ir tikai viena nepareiza atbilde!

     
  3. Kāpēc ir svarīga fizikas apguve?
 
 
Zinātņu vēsturnieks Jānis Stradiņš par Jelgavas Pētera akadēmiju (2009)
Par mācību programmu
Līdzās zinātnēm, senajām un jaunajām valodām akadēmijā mācīja dejas, paukošanas un jāšanas sportu, kas 18. gadsimtā bija vācu universitāšu programmas obligāta sastāvdaļa. (...) Mācītājus un virsniekus bija paredzēts izskolot tieši akadēmijā, bet pārējo specialitāšu studentiem pilnas izglītības iegūšanai bija jāturpina mācības ārzemju universitātēs.
 
Par fizikas nozīmi
Fizika divējādā ziņā ir ārkārtīgi svarīga zinību daļa. Pirmkārt, tā mums daļēji apgaismo apbrīnojamo kārtību un negrozāmos likumus dabā, virza mūs, no vienas puses, uz tās neizsmeļamās gudrības atklāšanu, kas valda dabā, un, no otras puses, pasargā mūs no daudziem māņticīgiem un kaitīgiem spriedumiem, kas nomāc visas neizglītotās tautas pasaulē. Otrkārt, fizika ir īsts svarīgāko mākslu, zemes ierīcības un visu manufaktūru pamats, no kura sākas gandrīz visas mehāniskās mākslas.
 
Par vēstures un ģeogrāfijas mācīšanu
Norādījumos vēstures profesoram bija ieteikts neizklāstīt visu pasaules tautu vēsturi sīkumos, jo vēstures un ģeogrāfijas joma ir gandrīz neizsmeļama, bet censties sniegt svarīgāko katras tautas vēsturē, kas tad arī atklātu patieso vēstures garu. Profesoram bija jāiztirzā ne tikai vēstures, bet īsumā arī ģeogrāfijas kurss, jāiemāca rīkoties ar kartēm un globusiem.
 
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai 2./  Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2012., 95.lpp.
https://www.letonika.lv/groups/default.aspx?cid=31682
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!