Uzdevums:

2p.
Izlasi teikas par sarkanbaltsarkanā karoga izcelsmi, atbildi jautājumus!
 
1. jautājums:
Kādas versijas teikās ir par karoga krāsu izcelsmi? Uzmanību! Divas pareizas atbildes!
 
Atbilde:
 
2. jautājums:
Vai teikas var uzskatīt par drošu vēstures avotu?
 
Atbilde:
 
 
Teikas par sarkanbaltsarkanā karoga rašanos (pierakstītas 1920. gadā)
 
A. Senos laikos igauņi esot ielenkuši latviešu pili. Pilī ielenktie sākuši domāt par padošanos, līdz kāds pils koklētājs aicinājis doties uzbrukumā. Nokauts upura auns, koklētājs upurēšanas laikā norāvis savu balto kreklu un samērcējis auna asinīs. Kad krekls izvilkts no asinīm, tas bijis sarkans, tikai vieta drēbes vidū, kuru koklētājs mērcēšanas laikā turējis rokā, palikusi balta. Ar šo sarkanbaltsarkano pie kārts piestiprināto drēbi latvieši padzinuši ienaidnieku.
   
B. Kādā kaujā pret vācu bruņiniekiem ienaidniekiem atņemts balts karogs, bet šajā pašā laikā smagi ievainots arī latviešu virsaitis. Ievainotais noguldītais uz baltā karoga, un, pats noasiņodams, aicinājis karavīrus zvērēt, ka viņi cīnīsies līdz galīgai uzvarai. Virsaitis nomiris, bet karogs, ko pacēluši, nu bijis gluži sarkans, tikai vieta, kur gulējis virsaitis, palikusi balta. Latvieši piestiprinājuši šo karogu pie šķēpa, gājuši cīņā un padzinuši ienaidnieku. Pēc tam šis sarkanbaltsarkanais karogs kļuvis par latviešu karogu.
 
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai./ Skaidrīte Goldmane, Aija. Kļaviņa, Inese Misāne, u.c.- Rīga: Zvaigzne ABC, 2011., 103. lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!