Izlasi jautājumus, lasi zemāk esošo tekstu un nosaki, atzīmē pareizās atbildes!
 
1. jautājums:
Kā tekstā nosaukti turīgie iedzīvotāji?
 
Atbilde:
 
2. jautājums: 
Kurš izteikums raksturo attiecības atsevišķu Latvijas teritorijas novadu/ zemju vidū?
 
Atbilde:
  
Vēsturnieki Velta un Vilnis Pāvulāni par Senlatviju (1990. g.)
 
"Vienlaikus ar izmaiņām saimnieciskajā dzīvē izmainījās arī sabiedrība. No iedzīvotāju pamatmasas, ko veidoja brīvie zemkopji, radās turīgie labieši (bajāri, dižciltīgie), kas vēlāk būtu kļuvuši par lielākiem vai mazākiem zemes īpašniekiem. No labiešu un vecāko vidus izvirzījās vadoņi, kas dzīvoja nocietinātās pilīs, kuras pakāpeniski kļuva par dižciltīgo varas centriem. Viņiem pakļāvās lielāki vai mazāki novadi. Vairāki novadi veidoja lielākas apvienības, „zemes”, kuras kopīgi aizsargāja savas teritorijas un veidoja attiecības ar kaimiņiem. Atsevišķu novadu, zemju vecāko vara bija stipri liela. (..)
Senās Latvijas teritorija nebija apvienota stipras centralizētas varas vadībā, bet sastāvēja no daudzām teritoriālām apvienībām, kuras savā starpā karoja, siroja. Lai nostiprinātu savu varu, nereti tika slēgtas savienības ar ārējiem iebrucējiem. Visai reti sastopama sadarbība pret kopīgiem ienaidniekiem."
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!