Pētot dotajos tekstos atrodamo informāciju, izpildi prasīto - atbildi jautājumus!
 
1. Kas teksta B autoram liek domāt, ka kuģi tuvojas sauszemei?
2. Balstoties uz loģiku, nosaki, kas, neraugoties uz grūtībām, varēja motivēt jūrniekus doties šajā ceļojumā!
Uzmanību! Ir divas pareizas atbildes!
3. Kurš teksts ir vēstures avots?
 
Teksts A
Par dzīvi uz kuģi 
Neviens nerūpējas, lai matrožiem uz kuģa būtu jel kādas ērtības, pat pašas elementārākās. Viņi pavadīja uz kuģa daudzus mēnešus, gulēja, kur pagadījās, - uz mucām, kastēm, dēļiem tilpnēs vai starpklājos, paklājot apakšā savas drēbes, kas bieži bija samirkušas pēc ilgās sardzes. Gultas uz kuģiem bija virsnieku un bagāto privilēģija. Tikai krietni vēlāk eiropieši no Amerikas indiāņiem aizguva guļamtīklus.
Kuģu tilpnēs pastāvīgi sūcās ūdens, matroži tur sasvieda visādus atkritumus, tāpēc tās bieži pārvērtās par īstām samazgu bedrēm. Visur ložņāja žurkas, pastāvīgās kuģu iemītnieces, kuras aprija un sabojāja jūrnieku pārtiku. Cīņai pret grauzējiem īpaši priekšraksti ieteica vest līdzi kaķus.
 
Teksts B
No K. Kolumba pirmā ceļojuma piezīmēm
6. septembris. Vienas no karavelām, kuras mēs satikām, jūrnieki man paziņoja, ka šajā apvidū atrodas 3 portugāļu karavelas, kuras gribot mani pārtvert.
9. septembris. Esmu nolēmis manā grāmatā ierakstīt mazāku laiku, nekā patiesībā esam nobraukuši, lai komanda nezaudētu drosmi, ja brauciens izrādītos garāks, nekā bija domāts.
21. septembris. Bezvējš valda visu dienu.
23. septembris. Komanda kurn, jo tic, ka šajā apvidū vispār nav vēja, kas ļautu flotei atgriezties mājās.
10. oktobris. Ļaudis vairs nevar izturēt un skaļi pauž savu neapmierinātību par ilgo braucienu. Tomēr es varu viņus nomierināt, solot atlīdzību par ciešanām jau tuvākajā nākotnē.
11. oktobris. Uz karavelas „Pinta” no ūdens izcelti niedru un koku gabali, uz kuriem bija apstrādes pēdas, arī „Nina” ieraudzījuši cietzemes tuvošanās pazīmes, proti – zaru ar augļiem. Es devu saviem ļaudīm pavēli būt modriem. Kurš pirmais ieraudzīs zemi, saņems no manis zīda kamzoli un no karaļa – mūža pensiju.
12. oktobris. Ap pulksten diviem naktī parādījās zeme. Pirmais to ieraudzīja viens no „Pinta” jūrniekiem. Visas buras tika nolaistas. Tā mēs gaidījām līdz jaunas dienas sākumam.
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!