Izlasi ceļotāja liecību, izpēti attēlu! Nosaki:
  • kuri apgalvojumi atbilst rakstītajai liecībai,
  • kuri - atbilst attēla informācijai,
  • kuri apgalvojumi atbilst gan attēlam, gan tekstam
  • kuri apgalvojumi, kas atrodami tekstā, ir kļūdaini vai nepatiesi!
unnamed (3).jpg
Teksts:
Nonācis cietzemē, es kritu ceļos, skūpstīju zemi un pateicos Dievam. Tad attinu karalisko karogu un piesaucu abus karaļa ierēdņus par lieciniekiem, ka Spānijas karalienes un karaļa vārdā es esmu iekarojis šo salu.
Drīz ap mums sāka drūzmēties iezemieši. Viņi atpeldēja līdz mūsu kuģim, atvedot papagaiļus, kokvilnas dzijas kodaļu, garus koka metamos šķēpus un daudzas citas lietas, lai iemainītu tās pret mūsu mantām, piemēram, stikla krellēm un maziem zvārgulīšiem. (...) Viņu izskats mums šķiet pārsteidzošs, jo viņi atšķīrās no visām cilvēku rasēm, ko mēs līdz šim esam redzējuši. Viņi staigā kaili, kā Dievs viņus ir radījis. Viņu āda ir iesarkani dzeltenīgā krāsā, mati – melni un taisni, nevis sprogaini kā Āfrikas iedzīvotājiem. (...) Viņiem visiem bija lieliski augumi un droša gaita. Viņi būs uzticami un zinoši kalpotāji, jo visu, ko es stāstīju, drīz saprata un mācēja atkārtot. Es esmu pārliecināts, ka viņus būs viegli pievērst kristietībai, jo izskatās, ka viņi nezina nevienu reliģiju. Ja Visaugstākajam tas labpatiksies, es atpakaļceļā ņemšu līdzi 6 no šiem cilvēkiem, lai parādītu karalim un karalienei.
 
1. Autors krīt zemē un skūpsta zemi, pateicas Dievam.
Vērtējums: 
 
2. Ar iezemiešiem saskarsme bija pozitīva, nebija agresīva.
Vērtējums: 
 
3. Iezemieši visu saprata, ko teica teksta autors.
Vērtējums: 
 
Atsauce:
https://mxcity.mx/wp-content/uploads/2017/10/destacada-4.jpg
Vēsture pamatskolai. Jaunie laiki./ Sarmīte Goldmane, Aija Kļaviņa, Ināra Misāne, u.c. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2003
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!