Uzdevums:

1p.
Izlasi tekstu!
  
 
Atēnu tautas sapulce 
 
 Pamazām Atēnas kļuva par grieķu filozofijas centru. Demokrātija radīja interesi par izglītību, kas bija priekšnoteikums līdzdalībai tautas sapulcē. Tikai izglītība padarīja runu pārliecinošu. Panākumus publiskajā sfērā varēja gūt tikai ar ietekmīgas politiskās runas pārliecību. Jāņem vērā, ka tautas sapulces lēmumi bija vairākuma lēmumi, tajā nabadzīgo ļaužu balsis pēc savas vērtības sakrita ar bagāto balsīm. Tautas sapulces ietekmēšana un panākumu gūšana bija atkarīga no izrunātā vārda.

Lai gūtu panākumus, politiķim vajadzēja uzstāties tautas sapulcē, panākt lielas auditorijas piekrišanu, atspēkot pretiniekus, un tam bija vajadzīgas runas spējas.

Tautas sapulcei Atēnu politiskajā struktūrā ir svarīgākā vieta, tā iemiesoja sevī tautas suverenitāti. Tautas sapulces darbība balstījās uz šādiem principiem: tiesības uzstāties katram pilsonim, pilnīga vārda brīvība, iespēja izvirzīt apspriešanai jebkuru jautājumu, vienlīdzība amatu ieņemšanā, vienlīdzība likuma priekšā.

Parasti uz sapulci ieradās 2-3 tūkstoši cilvēku.
 
Atzīmē pareizo apgalvojumu!
 
Atsauce:
Senās Grieķijas kultūra/Andris Rubenis. -Rīga: Zvaigzne ABC, 1998. –336 lpp.: il. - izmantotā literatūra: 49., 259. lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!