Uzmanīgi izlasi vēstuli!
  
 
 
Mīļo Garkājtētiņ!
                                        
Mans logs paveras uz visjaukāko pasaules ainavu, labāk gan jāsaka: okeāna ainavu – visur tikai ūdens un klintis.

Vasara aiziet. Priekšpusdienās noņemos ar latīņu un angļu valodu un algebru, mācīdama abas dumjās meitenes. Nezinu, kā Mariona kādreiz vispār varētu iekļūt koledžā, un, ja tas izdosies, kā viņa spētu tur noturēties. Florensas stāvoklis ir pilnīgi bezcerīgs, bet – ai! – kas tā par mazu skaistulīti. Man šķiet – viņu muļķībai vai gudrībai maza loma, kamēr viņas tik skaistas. Tomēr nespēju atvairīt domu, cik ļoti viņas ar savu tukšo pļāpāšanu nomocīs savus vīrus, izņemot gadījumu, ja tām laimētos apprecēt muļķus. Un tas ir ļoti iespējams; pasaule šķiet pilna ar dumjiem vīriešiem. Šovasar esmu vairākus tādus satikusi.

Pēcpusdienās klaiņojam pa klintīm vai peldamies. Sāku izmantot treniņos iegūtās iemaņas.

Atnākusi vēstule no mistera Džervija Pendltona. Diezgan īsa, koncentrēta vēstule. Man vēl nav pilnīgi piedots, ka atteicos paklausīt viņa padomam. Tomēr, ja viņš atgriezīšoties laikus, viņš apciemošot mani dažas dienas Lokvillovas fermā, pirms sāksies studijas. Un, ja es būšot laba, jauka un paklausīga (jūtu, kas man no tā jāsecina), es atkal atgūšot viņa labvēlību.

Saņēmu vēstuli arī no Sallijas. Viņa grib, lai aizbraucu uz viņu vasaras nometni uz divām nedēļām septembrī. Vai man jālūdz Jums atļauja, vai vēl neesmu nonākusi līdz tādam brīdim, kad varu sākt rīkoties, kā pati vēlos? Esmu pārliecināta, ka jau drīkstētu, jo, kā Jums zināms, esmu seniore. Vasara aizritējusi darbā, un es jūtu, ka arī man būtu mazliet vajadzīga veselīga atpūta. Vēlos redzēt Eidirondaku, vēlos redzēt Salliju, satikt Sallijas brāli... viņš solījās mācīt mani airēt... un (nu jāmin arī galvenais motīvs, kaut gan tas ir drusku nekaunīgs) es gribu, lai māsters Džervijs aizbrauc uz Lokvillovu un mani tur neatrod.

Man nepieciešams likt viņam saprast, ka viņš nedrīkst man pavēlēt. Man pavēlēt nedrīkst neviens, tikai Jūs, Vectētiņ, - un arī ne vienmēr.
                                                                                
Džūdija
 19. augustā                        
 
Atzīmē, kuri apgalvojumi par tikko lasīto vēstuli ir patiesi!
 
 
Novērtē vēstuli pēc visiem dotajiem kritērijiem un salīdzini savu vērtējumu ar risinājuma soļos minēto!
8. punkts attiecas uz rokrakstā rakstītām vēstulēm.
 
Vēstules novērtēšanas kritēriji:
  1. Vēstules ievaddaļas atbilstība.
  2. Teksta daļas satura atbilstība.
  3. Vēstules rakstīšanas vieta, laiks.
  4. Vēstules paraksta daļas (atvadu frāze, paraksts) atbilstība.
  5. Vietniekvārdu "tu", "jūs" pareizrakstība.
  6. Vēstules stila atbilstība.
  7. Ortogrāfijas un interpunkcijas likumu ievērošana.
  8. Vēstules glītums, rokraksta skaidrība.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!