13.
maijā
Eksāmens KRIEVU VALODĀ 12.KLASEI
Trenējies ŠEIT!

Uzdevums:

12p.
Pārraksti tekstu, ievietojot iederīgus piederības vai personas vietniekvārdus!
(Nekopē autoru vai nosaukumu.)
Svarīgi!
Ievēro visus interpunkcijas un ortogrāfijas likumus!
 
1. Un tā ----- abi ar vagām normalī gan, bet barons paliek ceļmalā pie arumiem stāvot un gaida ----- atarot. ----- izdzenam vagu, iemejam arklus un steidzamies tam iekost rokā, bet ----- tāds pūcīgs vien un izprašņā ----- smalki, kas ----- tādi un no kurienes.
 
 
2. Pēteris sen pazina ----- kunga svēto parašu, ka pat turku bungām un lielgabalu šāvieniem ----- priekš pulkstens astoņiem rītos nav pieceļams. Modinātājs varēja murdzīt modināmo kā maiznieks maizes klaipu; jau grūti nācās baronu Bundulu no mazotnes iegulētā laikā pamodināt, bet par ----- ārā dabūšanu no gultas nebija ko domāt, lai ----- pats vakarā gulēt iedams nezin kā to sulainim bija piekodinājis, pat galvu noraut tam piedraudējis, ja rīt ----- nosacītā laikā necelšot augšā. Par daudz rupji un strauji zemnieka zēns arī neiedrošinājās ar barona jaunkungu apieties, tamdēļ vienādi vai otrādi, bet Pēterim bāriens katrreiz bija drošs, kad barons rītos aizgulējās. Sulainis palika vaininieks, kad kungam nepatika no rīta tik agri celties, kā vakarā pats pavēlējis modināt. Īsā laiciņā ----- noskrēja piecas verstis garo ceļa gabalu un kliegdami brēkdami iebrauca Niķeles muižiņā.
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!