Uzdevums:

6p.
Izraksti pirmo minēto atgriezenisko vietniekvārdu! Nosaki, kurā locījumā tas lietots! Izraksti no teksta personu vietniekvārdus, ja nav minēti - ieliec domuzīmi!
 
Es nevaru nekā atbildēt.
Otrdien man jābrauc. Un es teikšu tēvam, lai jūs laiž... Es vēl gribēju ar jums izrunāties. Jūs esiet lepns. Jūs esiet gan ļauns uz manis?”
Nē, es neesmu ļauns. Es uz jums nekad...”
Es esmu notvīcis un, nezinādams vairs ko darīt, kožu ābolā un ēdu.
... Visa nakts un diena man paiet kā pa sapņiem. Es izdomāju visu, ko man runāt, atkārtoju pie sevis un smaidu. Alma ...
Pirmdienā pie vakara, kad pārnāku no lauka, saimnieks liek man sagatavot ratus, ar kuriem viņš brauc uz pilsētu. Rati ir nojumā zem dārza. Es atgriežu skrūves riteņu asīm, nomaucu, iesmērēju un atkal piegriežu. Kad rati gatavi, redzu, ka Alma staigā pa dārzu un lasa ābolus.
(Akuraters Jānis "Kalpa zēna vasara")
 
Atgriezeniskais vietniekvārds:
 
Locījums:
 
Personu vietniekvārds:
 
 
Tad atbraukusi, es domāju, pats pie sevis un nesaku nekā. Un man liekas, ka mājās būtu kaut kas pārgrozījies. Almu viņu sauc... Un es aizmirstu stiprās sāpes mugurā, kuras mani līdz ar grūto darbu sāk mocīt. Es domāju par vienu jaunu cilvēku diendienas dzīvē...
Kāda gan viņa ir, šī Alma?
(Akuraters Jānis "Kalpa zēna vasara")
 
Atgriezeniskais vietniekvārds:
 
Locījums:
 
Personu vietniekvārds:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!