Uzdevums:

1p.
Saistībā ar Latvijā ražoto ogļskābās gāzes detektoru ir plaši aktualizēts jautājums par šīs gāzes līmeni telpās, kurās uzturamies. Tiek ziņots, ka pie ogļskābās gāzes koncentrācijas \(1400\) \(m.d.\) jeb milijonās daļas (angliski parts per million - \(ppm\)) produktivitāte darba vidē samazinās uz pusi. Par veselīgu gaisu uzskata tādu, kur šī vērtība nepārsniedz \(700\) \(ppm\), kamēr svaigā gaisā tā ir ap \(400\) \(m.d.\)
Pēc kontroldarba uzrakstīšanas skolas klasē \(CO_2\) koncentrācija sasniedza \(1400\) \(m.d.\) Ir zināms arī, ka pirms kontroldarba sākuma telpa bija labi izvēdināta, un ogļskābas gāzes koncentrācija gaisā bija \(400\) \(m.d.\)
 
Kāda ir skābekļa koncentrācija (%) klasē pēc kontroldarba uzrakstīšanas, pieņemot, ka organismā notika tikai cukuru (C6H12O6) oksidēšana par ogļskābo gāzi un ūdeni, un sākotnējā skābekļa koncentrācija bija \(21,0\) %?
Pieņemiet, ka telpa kontroldarba laikā bija hermētiski noslēgta. Iespējamās nelielās spiediena un temperatūras izmaiņas ignorējiet! Atbildi noapaļo līdz vienam ciparam aiz komata!
 
Atbilde: Skābekļa koncentrācija klasē pēc kontroldarba uzrakstīšanas bija  %.
 
Atsauce:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!