Uzdevums:

3p.
Saistībā ar Latvijā ražoto ogļskābās gāzes detektoru ir plaši aktualizēts jautājums par šīs gāzes līmeni telpās, kurās uzturamies. Tiek ziņots, ka pie ogļskābās gāzes koncentrācijas \(1400\) \(m.d.\) jeb milijonās daļas (angliski parts per million - \(ppm\)) produktivitāte darba vidē samazinās uz pusi. Par veselīgu gaisu uzskata tādu, kur šī vērtība nepārsniedz \(700\) \(ppm\), kamēr svaigā gaisā tā ir ap \(400\) \(m.d.\)
Pēc kontroldarba uzrakstīšanas skolas klasē (telpas izmērs \(60\) \(m^2\), griestu augstums \(3,1\) \(m\)) \(CO_2\) koncentrācija sasniedza \(1400\) \(m.d.\) Temperatūra telpā bija \(22\) \(^oC\) un \(100\) \(kPa\) spiediens. Zināms, ka katrs cilvēks vidēji dienā izelpo \(750\) \(g\) ogļskābās gāzes.
 
Cik ilgi (\(min\)) skolēni bija rakstījuši kontroldarbu, ja pirms tā sākuma telpa bija labi izvēdināta (\(400\) \(m.d.\)), un tajā atradās tikai \(19\) skolēni un \(1\) skolotājs?
Pieņemiet, ka telpa kontroldarba laikā bija hermētiski noslēgta. Iespējamās nelielās spiediena un temperatūras izmaiņas ignorējiet! Atbildi noapaļo līdz veselam skaitlim!
 
Atbilde: Skolēni kontroldarbu rakstīja  \(min\).
 
Atsauce:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!