STARPDISCIPLINĀRAIS
MONITORINGA DARBS 9. KLASEI

Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Informācija skolotājam. Ķīmijas olimpiādes organizēšana tiešsaistē 2018./2019. mācību gadā izglītības portāls Uzdevumi.lv piedāvā iespēju 60. valsts ķīmijas olimpiādes 1. posmu 9. klasei organizēt tiešsaistē, izmantojot īpaši sagatavotus uzdevumus.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. 1. uzdevums, 1. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par zinātniekiem ķīmijas jomā.
2. 1. uzdevums, 2. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu izplātību Visumā.
3. 1. uzdevums, 3. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par vielu fizikālam un ķīmiskām īpašībam.
4. 1. uzdevums, 4. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par vielu fizikālam īpašībam.
5. 1. uzdevums, 5. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par vielu fizikālam īpašībam.
6. 1. uzdevums, 6. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par gāzu ķīmiskām īpašībam un pielietošanas iespējam.
7. 1. uzdevums, 7. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par vielu ķīmiskām īpašībam.
8. 1. uzdevums, 8. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām īpašībam.
9. 1. uzdevums, 9. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām īpašībam.
10. 1. uzdevums, 10. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmiskiem traukiem.
11. 2. uzdevums. Periodiskās tabulas jubilejas gads. 1. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu periodisku tabulu un to veidošanas vēsturi.
12. 2. uzdevums. Periodiskās tabulas jubilejas gads. 2. jautājums 1. izziņas līmenis augsta 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu periodisku tabulu un to veidošanas vēsturi.
13. 2. uzdevums. Periodiskās tabulas jubilejas gads. 3. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu periodisku tabulu un to veidošanas vēsturi.
14. 2. uzdevums. Periodiskās tabulas jubilejas gads. 4. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu periodisku tabulu un to veidošanas vēsturi.
15. 2. uzdevums. Periodiskās tabulas jubilejas gads. 5. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu periodisku tabulu un to veidošanas vēsturi.
16. 2. uzdevums. Periodiskās tabulas jubilejas gads. 6. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu periodisku tabulu un to veidošanas vēsturi.
17. 2. uzdevums. Periodiskās tabulas jubilejas gads. 7. jautājums 1. izziņas līmenis augsta 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisko elementu periodisku tabulu un to veidošanas vēsturi.
18. 3. uzdevums, 1. jautājums 1. izziņas līmenis zema 2 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām, kā arī prasme veikt ķīmiskus aprēķinus.
19. 3. uzdevums, 2. jautājums 1. izziņas līmenis zema 2 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām, kā arī prasme veikt ķīmiskus aprēķinus.
20. 3. uzdevums, 3. jautājums 1. izziņas līmenis augsta 9 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām, kā arī prasme veikt ķīmiskus aprēķinus.
21. 3. uzdevums, 4. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par vielu vēsturiskiem nosaukumiem.
22. 4. uzdevums, 1. jautājums 1. izziņas līmenis augsta 6 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām.
23. 4. uzdevums, 2. jautājums 1. izziņas līmenis zema 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par ķīmisku reakciju veidiem.
24. 4. uzdevums, 3. jautājums 1. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām īpašībām.
25. 5. uzdevums, 1. jautājums 1. izziņas līmenis augsta 5 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām, kā arī prasme veikt ķīmiskus aprēķinus.
26. 5. uzdevums, 2. jautājums 1. izziņas līmenis augsta 5 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām, kā arī prasme veikt ķīmiskus aprēķinus.
27. 5. uzdevums, 3. jautājums 1. izziņas līmenis augsta 2 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām, kā arī prasme veikt ķīmiskus aprēķinus.
28. 6. uzdevums 1. izziņas līmenis augsta 9 p. Skolēnam tiek pārbaudītas zināšanas par savienojumu ķīmiskām un fizikālām īpašībām, kā arī prasme veikt nestandartus ķīmiskus aprēķinus.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Ķīmijas 60. valsts olimpiāde 1.posms 03:00:00 vidēja 59 p. Uzdevumu autors ir Iecavas vidusskolas ķīmijas skolotājs un Daugavpils Universitātes mācībspēks Dr. Paed. Mihails Gorskis. Ieteicamais uzdevumu risināšanai paredzēts izpildes laiks ir 3 stundas. Uzdevumu komplekts iekļauj sevī 6 uzdevumus (kopā 28 jautājumi) ar dažādu grūtības pakāpi.