29. maijs - FIZIKA
EKSĀMENS VIDUSSKOLAI

Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Kas ir fizikālie lielumi Mērvienību apzīmējumi un mērvienības.
2. Skaidrojošā vārdnīca (A-D) Mērvienību skaidrojošā vārdnīca no A līdz D.
3. Skaidrojošā vārdnīca (M-V) Mērvienību skaidrojošā vārdnīca no A līdz D.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Fizikālo lielumu apzīmējumi 1. izziņas līmenis zema 2 p. Uzdevums pārbauda skolēnu zināšanās par fizikālo lielumu apzīmējumiem.
2. Fizikālo lielumu mērvienības 1. izziņas līmenis zema 2 p. Uzdevums pārbauda skolēnu zināšanās par fizikālo lielumu mērvienībām.
3. Fizikālo lielumu apzīmējumi un mērvienības 1. izziņas līmenis vidēja 5 p. Uzdevums pārbauda skolēnu zināšanās par fizikālo lielumu mērvienībām un apzīmējumiem.
4. Dotā un aprēķināma lieluma apzīmējums I 1. izziņas līmenis vidēja 4 p. Uzdevums pārbauda skolēnu zināšanās par fizikālo lielumu apzīmējumiem. Skolēns analizē, kādas mērvienības ir dotas un kādas ir jāizrēķina.
5. Dotā un aprēķināma lieluma apzīmējums II 1. izziņas līmenis vidēja 4 p. Uzdevums pārbauda skolēnu zināšanās par fizikālo lielumu mērvienībām. Skolēns analizē, kādas mērvienības ir dotas un kādas ir jāizrēķina.
6. Dotā un aprēķināma lieluma apzīmējums, veicot aprēķinu pēc reakcijas vienādojuma 1. izziņas līmenis augsta 2 p. Uzdevums pārbauda skolēnu zināšanās par fizikālo lielumu apzīmējumiem un mērvienībām. Skolēns analizē, kādas mērvienības ir dotas un kādas ir jāizrēķina.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Apskats par fizikāliem lielumiem, mērvienībām un apzīmējumiem. 00:40:00 augsta 13 p. Skolēnam tika iespēja pārbaudīt savas zināšanās par fizikālo lielumu apzīmējumiem, mērvienībām un to apzīmējumiem testa un kombinētos uzdevumos.
2. Apskats par fizikālo lielumu mērvienībām un apzīmējumiem. 00:40:00 vidēja 8 p. Skolēnam tika piedāvāts pārbaudīt savas zināšanas par fizikālo lielumu mērvienībām un apzīmējumiem atsevišķi un kombinācijās.