Skaidro Golfa straumes veidošanos, savietojot dotos straumes attīstības posmus secīgi!
 
1. - Uz rietumiem no Centrālāfrikas krastiem, pāri Atlantijas okeānam virzās siltā virsmas straume, ko sauc par Atlantijas ziemeļu ekvatoriālo straumi. Tā pamatā tiek virzīta Zemes rotācijas un valdošo vēju iespaidā.
 
2. -
3. -
4. -
5. -
6. -
 
Atbilžu varianti:
Tai pašā laikā Golfa straumes siltā daļa pārtop Ziemeļatlantijas straumē. Tā palīdz Īrijā, Lielbritānijas rietumu piekratsē un salās saglabāt siltāku gaisa temperatūru, nekā šo teritoriju austrumos. Ievērojama laikapstākļu ietekme novērojama lielākajā daļā Ziemeļeiropas, sasildot klimatu ne tikai Atlantijas okeāna piekrastē, bet arī aiz Skandināvijas kalniem un daļēji arī Baltijā.
Šajā posmā tā jau ir kļuvusi par Golfa straumi. Spēcīgākais tecējums ir virsmas tuvumā, maksimālais ātrums parasti ir aptuveni 2,5 metri sekundē. Dodoties uz ziemeļiem, Golfa straumes transportētais siltais ūdens tiek iztvaicēts. Vējš, kas pārvietojas virs ūdens, iztvaiko, atdzesē straumes ūdeni un palielina tā sāļumu un blīvumu.
Sasniedzot Dienvidamerikas piekrasti, straume sazarojas divās daļās. Viens no atzariem ieplūst Karību jūrā, bet otrais plūst uz ziemeļiem un austrumiem no Antiļu salām. Sazarojumi apvienojas pie Floridas šauruma, vienlaikus veicinot ūdens apmaiņu Meksikas līcī.
Kad straume nonākusi pietiekoši tālu ziemeļos un ūdens atdzisis pietiekami, lai veidotos jūras ledus, sāļi tiek atstāti ārpus ledus, padarot atlikušo ūdeni vēl sāļāku, blīvāku un apgrūtinot tālāku ledus veidošanos. Okeāna ziemeļdaļā ūdens kļūst tik blīvs, ka tas sāk grimt lejup un kļūst par Ziemeļatlantijas dziļūdens daļu, uz dienvidiem ejošu dziļūdens straumi.
Valdošie vēji Atlantijas okeāna rietumos palīdz straumē novirzīt apjomīgas siltā ūdens masas un arī pastiprina tās ātrumu. Nonākot aptuveni pie Ņūfaundlendas krastiem, straume kļūst vēl spēcīgāka.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!