Uzdevums:

1p.
Izlasi informāciju un aplūko zīmējumu (kompasa roze ar angļu apzīmējumiem)!

Debespuses ir kopējs apzīmējums ziemeļu, dienvidu, austrumu un rietumu virzieniem. Tās attiecīgi tiek apzīmētas ar \(Z\), \(D\), \(A\) un \(R\), bet nereti tiek izmantoti arī apzīmējumi \(N\), \(S\), \(E\) un \(W\), kas ienākuši no angļu valodas. Ziemeļiem pretējais virziens ir dienvidi, bet austrumiem — rietumi.
Bieži vien, lai norādītu virzienu, kas gluži neatbilst iepriekš nosauktajiem četriem virzieniem, tiek izmantoti atvasināto debespušu nosaukumi, tie ir, ziemeļaustrumi (\(ZA\)), ziemeļrietumi (\(ZR\)), dienvidaustrumi (\(DA\)) un dienvidrietumi (\(DR\)). Ja nepieciešams precīzāks virziens, tad izmanto arī tādas debespuses, ka ziemeļrietumziemeļus (\(ZRZ\)), ziemeļrietumrietumus (\(ZRR\)), ziemeļaustrumziemeļus (\(ZAZ\)), ziemeļaustrumaustrumus (\(ZAA\)), dienvidaustrumdienvidus (\(DAD\)), dienvidaustrumaustrumus (\(DAA\)), dienvidrietumdienvidus (\(DRD\)) un dienvidrietumrietumus (\(DRR\)).

Kompass EN.png
 
Tūristu grupas maršruts sastāv no diviem posmiem. Pirmā posma garums 16 \(km\) ziemeļu virzienā, otrā posma garums 8 \(km\) rietumu virzienā.
 
Nosaki tūristu grupas pārvietojuma aptuvenu virzienu, izmantojot kompasa rozes attēlu!
Atbildi pieraksti izmantojot apzīmējumus \(N\), \(S\), \(E\) un \(W\)!
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!